Erakorralised uudised
Kivioli uus uhishoone 2023726

Põhja päästekeskuse sündmused 5.12 – 6.12.2023

Tallinn

5.12 kell 09.38 sõitsid päästjad Nõmmele Männiku teele, kus oli toimunud kahe auto kokkupõrge. Inimesed õnnetuses viga ei saanud, ent masinatest lekkis vedelikke. Nõmme päästjad olid kohal kell 09.46 ning katsid väikese õlilekke absorbendiga.

5.12 kell 23.29 said päästjad kutse Nõmmele Viljandi maanteele, kus mööduv teataja oli näinud maja korstnast tõusmas leeki. Lisaks päästjate teavitamisele koputas tubli mööduja ka maja uksele, et elanikke nähtust teavitada. Õnneks omanik avas ukse ning asus korstnas olnud põlengut kustutama. Nõmme päästjad olid kohal kell 23.37, kes tuvastasid korstnas tahmapõlengu ning kustutasid selle pulberkustutiga kella 23.49ks. Seejärel kontrolliti korsten termokaameraga üle ning edasist põlengut ei tuvastatud. Selgus, et korstnapühkija polnud tolles majas mitte kordagi käinud. Selle teadmise valguses väljastati elanikule küttekeha kasutamise keeld, kuni korstnapühkija on küttesüsteemi ära hooldanud. Majas oli olemas suitsuandur, kuid puudus vingugaasiandur.

Päästeamet tuletab meelde, et vingugaasiandur on kohustuslik nendes eluruumides, kus on korstnaga ühendatud gaasiseade. Samuti on see 1. jaanuarist 2022 kohustuslik ka kõikides kodudes, kus on tahkeküttel töötav ahi, pliit, kamin või katel. Samuti peab tuleohutuse seaduse kohaselt kortermajade ja ridaelamute küttesüsteeme korra aastas puhastama kutseline korstnapühkija. Eramajades võib korstent pühkida ka ise, kuid kord viie aasta jooksul peab süsteemid kindlasti üle vaatama kutseline korstnapühkija. Koduseid kütteseadmeid tasub aeg-ajalt näidata ka pottsepale, kes oskab vajadusel parandustöid teha ja ahjude, pliitide ning kaminate ohutuse osas nõu anda.

Harjumaa

5.12 kell 11.57 teavitati häirekeskust, et Kose vallas Kiruvere külas Paunküla veehoidla peal istub kalamees, kes on läinud vaatamata jääle mineku keelule kalastusõnne proovima. Kose päästjad sõitsid kohale ning proovisid põhiauto vilkurite ning signaaliga mehele märku anda, et ta jää pealt ära tuleks. See ei toonud tulemust ning üks päästja läks jääle, et inimest ära tuua. Kalamees toodi kaldale ja talle selgitati, et jää on veel liiga õhuke, et seal viibida.

Päästeamet kehtestas 23. novembrist siseveekogudel jääle mineku keelu. Päästekomandod mõõdavad jää paksust, kuni jääolud on muutunud stabiilseks. Turvalise jää tekkimisel keeld tühistatakse, millest antakse teada meedia kaudu ja Päästeameti kodulehel. Samuti leiab kõige ajakohasema info jääoludest siit – https://veeohutus.ee/talv/jaaolud-eestis/. Jääkattele tasub minna alles siis, kui selle paksus on vähemalt 10 sentimeetrit. Läbi jää vajudes peab inimene arvestama, et jääaluse vee temperatuur on kõigest paar kraadi üle nulli. Nii külmas vees peab täiskasvanud inimene vastu maksimaalselt 10 minutit, laps kaotab sellise temperatuuriga vees teadvuse veelgi varem. Jääle minek on alati ohtlik, jääl liikuja peab sellega arvestama ning kasutama turvavarustust, mille hulgas jäänaasklid.

5.12 kell 18.06 teatati häirekeskusele, et Raasiku alevikus Tallinna maantee kahekordses kivimajas on tuba pärast kütmist suitsu täis. Teataja leeki ei näinud ja asus ise juba ruume tuulutama, kuid tal soovitati majast päästjate jõudmiseni välja minna. Päästjad olid kohal kell 18.18, kes kontrollisid küttekeha koos korstnaga üle. Tahmapõlengut ei tuvastatud, kuid korsten oli sellegipoolest ummistunud, mistõttu ajaski see suitsu sisse. Elanikul soovitati kiiremas korras korstnapühkija kutsuda enne ahju uuesti kasutamist.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Sel suvel kandideeris SEB praktikaprogrammi Youth LAB 2374 noort

Sel suvel tähistas SEB juba seitsmendat aastat, mil alustas noorte praktikaprogramm Youth LAB, mis  pakub

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Maksekeskus AS sai krediidivahendaja tegevusloa

Finantsinspektsioon andis esmaspäeval, 22. juulil Maksekeskus AS-le krediidivahendaja tegevusloa, mis annab ettevõttele õiguse vahendada tarbijale