Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
Kivioli uus uhishoone 2023726

Põhja päästekeskuse sündmused 4.12 – 5.12.2023

Seoses külmade ilmadega tuletab Päästeamet meelde, et ohutuks kütmiseks tasub meeles pidada järgmist:

  • Rikkis küttekollet ei tohi kasutada. Vähimagi kahtluse korral, et kodu kütteseade või korsten pole töökorras, tuleb esimesel võimalusel kutsuda oma ala ekspert seda kontrollima.
  • Küta ahju mõistlikult. Ülekütmise vältimiseks tuleb külmade ilmade ajal kütta üks ahjutäis korraga, seda mitu korda päevas.
  • Ära pane põlevmaterjale küttekoldele liiga lähedale (küttepuud, vaip). Tulekahju võib tekkida lenduvast sädemest ning isegi soojusülekandest.
  • Kütmiseks ei tohi kasutada värvitud, immutatud või muul moel kemikaalidel töödeldud puitmaterjali. Puidus olev keemia talletub kergesti küttekeha seintele ning võib kaasa tuua suured kahjud.
  • Kütmise ajal ei tohi kodust lahkuda või magama minna.
  • Siiber peab olema kütmise ajal täielikult avatud. Vingugaasi ohtliku sisalduse aitab tuvastada ruumidesse paigaldatud vinguandur. Suitsuandur vingugaasile ei reageeri.
  • Tühjenda küttekolle põlenud puidu jääkidest alles peale nende jahtumist. Kindlasti ei tohi kuuma tuhka ladustada kergestisüttivas anumas. Kuum tuhk tuleb paigutada metallnõusse ning viia hoonest väljapoole jahtuma.

Tallinn

5.12 kell 00.41 teatati häirekeskusele, et Mustamäel E. Vilde teel põleb kortermaja ees suures metallist maa-aluses prügikastis praht. Nõmme päästjad likvideerisid põlengu kella 00.56ks.

Harjumaa

4.12 kell 10.31 sõitsid päästjad Saku valda Tammemäe külla Männiku teele, kust oli tulnud teade sõiduteel lebavast suurest jääkamakast. Tõdva vabatahtlikud päästjad eemaldasid teelt 0,5m x 0,5m jäärahnu.

4.12 kell 12.14 teavitati häirekeskust, et Raasiku alevikus Roosi tänaval on ühekordne kivimaja suitsu täis ja kuulda on andurite töötamist. Esimeste päästjate kohale jõudes oli hoone tõepoolest suitsu täis ja töötasid nii suitsu- kui ka vingugaasiandur. Elanik oli suitsusest majast väljunud ning oli kiirabi jõudmiseni naabrite juures. Päästjad sukeldusid suitsu sisse ning leidsid tulekolde keldri katlaruumist, täpsemalt metallämbritest katlaruumi põrandal. Päästjad kustutasid põlengu vahtkustutiga, kontrollisid üle esimese korruse ning tuulutasid ruumid ülerõhuventilaatoriga. Eeldatavasti sai tulekahju alguse ämbrites olnud kuumast tuhast, mis süütas kõrval oleva põlevmaterjali. Majas viibinu viidi kiirabiga haiglasse kontrolli.

4.12 kell 14.55 sai häirekeskus teate, et Kuusalu vallas Ilmatsalu külas Kuusalu-Kursi teel on teele langenud kaks puud ja sulgenud liikluse mõlemal sõidusuunal. Kolga vabatahtlikud päästjad olid kohal kell 15.22 ja eemaldasid puud mootorsaega teelt.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
error: Sisu on kaitstud!