Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
Kivioli uus uhishoone 2023726

Ida päästekeskuse sündmused 4. – 5. detsember 2023

Seoses külmade ilmadega tuletab Päästeamet meelde, et ohutuks kütmiseks tasub meeles pidada järgmist:

  • Rikkis küttekollet ei tohi kasutada. Vähimagi kahtluse korral, et kodu kütteseade või korsten pole töökorras, tuleb esimesel võimalusel kutsuda oma ala ekspert seda kontrollima.
  • Küta ahju mõistlikult. Ülekütmise vältimiseks tuleb külmade ilmade ajal kütta üks ahjutäis korraga, seda mitu korda päevas.
  • Ära pane põlevmaterjale küttekoldele liiga lähedale (küttepuud, vaip). Tulekahju võib tekkida lenduvast sädemest ning isegi soojusülekandest.
  • Kütmiseks ei tohi kasutada värvitud, immutatud või muul moel kemikaalidel töödeldud puitmaterjali. Puidus olev keemia talletub kergesti küttekeha seintele ning võib kaasa tuua suured kahjud.
  • Kütmise ajal ei tohi kodust lahkuda või magama minna.
  • Siiber peab olema kütmise ajal täielikult avatud. Vingugaasi ohtliku sisalduse aitab tuvastada ruumidesse paigaldatud vinguandur. Suitsuandur vingugaasile ei reageeri.
  • Tühjenda küttekolle põlenud puidu jääkidest alles peale nende jahtumist. Kindlasti ei tohi kuuma tuhka ladustada kergestisüttivas anumas. Kuum tuhk tuleb paigutada metallnõusse ning viia hoonest väljapoole jahtuma.

IDA-VIRUMAA

4. detsembril kell 23.46 tunti gaasi lõhna Narva linnas Pähklimäe tänava kortermaja trepikojas. Kontrolliti üle kõik maja trepikojad, kuid gaasireostust ei tuvastatud.

Kell 20.57 anti teada Narva linnas Tallinna maantee kortermaja liftist tulevast suitsust ja kärsahaisust. Liftist olid välja jooksnud noorukid. Päästjad kontrollisid lifti üle ja tuvastasid, et noored olid liftis veipinud ning ohtu ei olnud.

Kell 16.27 tuli teade Sillamäe linnas V.Majakovski tänava kortermaja suitsu täis trepikojast. Maja ühe korteri vannitoas oli põlema läinud kuumaõhu puhur. Korteris oli elekter automaatselt välja lülitunud ja omanik kustutas ise põlengu. Ohtu enam ei olnud. Korteris oli suitsuandur, kuid mitte töökorras, sest patarei oli tühi. Päästjad tuletavad meelde, et õnnetusest suudab märku anda üksnes töökorras suitsuandur. Omanikuga lepiti kokku kodunõustamise aeg.

Kell 15.20 nähti Narva linnas P.Kerese tänava äärsel tiigil kolme last tiigijääl. Lapsed olid siiski mitte jääl, vaid mängisid tiigi lähedal lumemäel. Päästjad selgitasid lastele jääle mineku keeldu ja ohtusid.

LÄÄNE-VIRUMAA

4. detsembril kell 20.28 teatati maja hoovis põlema läinud mootorsaanist Rakvere linnas Lennuki tänaval. Päästjate saabumise ajal kustutati põlengut lumega. Päästjad kustutasid saanipõlengu veega ning lekkinud kütus kaeti absorbendiga. Lähedal olnud autod kahjustada ei saanud. Omanik viis saani eemale lagedale platsile.

4. detsembril ja 5. detsembri varahommikul oli Lääne-Virumaa päästjatel kokku 8 väljasõitu lumeraskuse tõttu teele langenud puude eemaldamiseks. Võsu vabatahtlikud päästjad käisid kokku kuuel korral Haljala vallas puid teelt ära lõikamas ja eemaldamas, seejuures olid kolm väljakutset Eru ja kaks Koljaku külla. Ühel korral käisid Kadrina vabatahtlikud Kadrina vallas Viitna külas puid teelt eemaldamas. Täna kell 7.55 teatati Haljala vallas Rutja külas teele langenud puule otsa sõitnud sõiduautost. Auto oli ka viga saanud. Päästjate saabumise ajaks oli auto ära sõitnud, alustati puu eemaldamist.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
error: Sisu on kaitstud!