Kivioli uus uhishoone 2023726

Põhja päästekeskuse sündmused 29.11 – 30.11.2023

Tallinn

29.11 kell 15.51 sõitsid päästjad Lasnamäele Laagna teele, kust oli tulnud teade põlevast sõiduautost. Leeki tuli kapoti alt ning omanik oli ise asunud lume ja kustutiga tulekahju kustutama. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 15.57 ning kustutasid põlengu veejoaga kella 16.17ks.

29.11 kell 17.03 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Narva maanteel on toimunud kahe auto kokkupõrge. Kokkupõrke tagajärjel immitses ühest autost suitsu. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 17.11 ja likvideerisid masinatelt akuklemmid süttimisohu välistamiseks. Kiirabi vaatas kohapeal kokkupõrkes osalenud üle ja sündmusega tegeles edasi politsei.

Harjumaa

29.11 kell 16.15 teavitati häirekeskust, et Keilas Kruusa põigul on eramaja korstnast leek väljas. Teataja oli ise majast välja tulnud. Keila päästjad olid kohal kell 16.21 ja leidsid, et korstnas oli süttinud tahm. Päästjad kontrollisid küttekeha termokaameraga üle ning tuulutasid ruumid. Selgus, et küttesüsteem oli juba mitu aastat hooldamata, mistõttu ei lubatud elanikul kütteseadet kasutada seni, kui korstnapühkija on küttesüsteemi ära hooldanud.

29.11 kell 18.44 sõitsid päästjad Raasiku valda Kulli külla Uustalu teele, kus põles eramaja kuur . Omanik oli tulnud linnast tagasi ja avastanud, et kuur on lausleekides. Päästjad olid kohal kell 18.56 ning alustasid nii kuuri kustutuse kui ka tule leviku piiramisega kõrvalhoone kaitsmiseks. Kella 19.37ks oli tulekahju lokaliseeritud ja 20.39ks oli tulekahju likvideeritud. Omanikuga suheldes selgus, et hommikul köeti kuuris ahju ning õhtupoole tõsteti küttepuud sooja ahju juurde kuivama.

30.11 kell 06.17 said päästjad kutse Maardu linna Õunapuu puiestee paarismajja, kus teataja tundis oma kodus suitsu lõhna, kuid suitsu ega leeki näha polnud. Ohutuse huvides kutsuti päästjad ning mindi koos naabritega majast välja. Päästjate jõudes olid ruumid juba suitsu täis. Päästjad sukeldusid suitsu sisse, et leida ja likvideerida tulekolded. Selgus, et süttinud oli tahm korstnas. Tahmapõleng likvideeriti kella 07.01ks, ruumid tuulutati ja omanikul soovitati kutsuda korstnapühkija küttesüsteemi puhastamiseks.

30.11 kell 07.02 sai häirekeskus teate põlevast mikrobussist Harku vallas Vääna-Jõesuu külas Lõosilma teel. Kapoti alt oli näha lahtist leeki ning inimesed olid iseseisvalt asunud masinat kustutama. Muraste vabatahtlikud päästjad olid kohal kell 07.20 ja likvideerisid autopõlengu veejoaga kella 07.54ks.

Vaata ka:

25

OLULINE: Ilmateenistus väljastas esmaspäevaks kogu Eestile esimese taseme hoiatuse

Eesti hoiatused 17.06 päeval sajab mitmel pool äikesevihma, kohati on sadu tugev, võimalik ka rahe

Ukraina

Peaminister Ukraina rahutippkohtumisel: õiglase ja kestva rahu tagab Ukraina territoriaalse terviklikkuse ja suveräänsuse täielik taastamine

Peaminister Kaja Kallas rõhutas eile ja täna Šveitsis Bürgenstockis toimunud Ukraina rahutippkohtumisel, et president Volodõmõr

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *