Tervis

Perearst Karmen Joller: 12-17.a ei ole vaktsineerimise osas lapsevanema nõusolekut vajagi, sest see on “tema keha ja tema otsus”,”

Vahendame Telegram.ee  Artiklit

“Jäi silma, et perearst Karmen Joller kommenteeris Facebookis, et 12-17 aastastel ei ole vaktsineerimise osas lapsevanema nõusolekut vajagi, sest see on “tema keha ja tema otsus”,” kirjutab Telegramile lugeja, kes palub kirja avaldamise korral mainida ainult eesnime Maimu.

“Mis puutub lapsevanemate nõusolekusse, siis tegelikult pole seda vaja. Kõige olulisem on see, mida laps ise tahab – see on ju tema keha ja tema otsus. See ei käi muidugi väikelaste kohta, kes maailma veel hästi ei adu.” – kirjutas dr Joller.
No mul küll tekib küsimus, et kui Eestis on näiteks seksuaalvahekord lapse ja täiskasvanu vahel teatud tingimustel reguleeritud alates 14. eluaastast, valimas võib kohalikel [valimistel] käia alates 16. eluaastast, alkoholi võib tarbida alates 18. eluaastast jne, siis kuidas 12-13 aastane on võimeline ise otsustama, et üks täiskasvanu võib talle süsti käevarde suruda, kui ta ei ole seaduse järgi adekvaatne otsustama muid oma keha ja heaoluga seotud olulisi küsimusi?

Loe edasi SIIT

Allikas.  https://www.telegram.ee/

Jaga
Back to top button