Monday , 29 November 2021
1d830268 6b14 4974 b04a 0ba421b00b34

Peaminister Kaja Kallas vastas arupärimisele vaktsiinide käitlemisest Terviseametis

Riigikogu tänasel istungil vastas peaminister Kaja Kallas riigikogulaste arupärimisele korralageduse kohta ravimite ja vaktsiinide käitlemisel Terviseametis.
Arupärimise (nr 87) esitasid Riigikogu liikmed Urmas Reinsalu, Mihhail Lotman, Priit Sibul, Andres Metsoja, Sven Sester, Raivo Tamm, Üllar Saaremäe, Tarmo Kruusimäe ja Heiki Hepner.
Arupärijad viitasid Riigikantselei komisjoni koostatud raportile, mis tõi nende sõnul ilmsiks korralageduse ravimite ja vaktsiinide käitlemisel Terviseametis, millega lisaks reeglite rikkumisele ravimite ja vaktsiinide käitlemisel põhjustati kahju kolme miljoni euro ulatuses.
Arupärijad soovisid teada, kes vastutab reeglite rikkumise eest vaktsiinide ja ravimite käitlemisel ning milles see vastutus seisneb. Samuti küsisid nad, kuidas tagada inimestes kindlus, et neile ei ole manustatud aastate jooksui riknenud ravimeid või vaktsiine.
Peaminister Kaja Kallas ütles oma vastuses, et Terviseameti kui tegevusloa hoidja kohustus on rakendada kvaliteedisüsteemi, milles on muu hulgas kehtestatud vastutusprotsessid ja riskijuhtimise meetmed. „Vastutuse selle eest võttis Terviseameti juht Üllar Lanno ning astus ametist tagasi,“ lausus Kallas.
Valitsusjuht ütles, et ei ole olnud selliseid juhtumeid, kus kasutusele oleks läinud vaktsiinid või ravimid, mis ei ole hoitud vastavalt tingimustele. Kallase sõnul kinnitas ka amet, et 2021. aasta jaanipäeval Terviseameti kesklao külmruumides nõutust kõrgemal temperatuuril olnud vaktsiinid ei jõudnud kasutusse.
Läbirääkimistel võttis sõna Priit Sibul (I).

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas vastas Riigikogu liikmete Urmas Reinsalu, Aivar Koka, Helir-Valdor Seederi, Priit Sibula, Tarmo Kruusimäe, Sven Sesteri ja Heiki Hepneri arupärimisele (nr 85) uute maksude kehtestamise kohta seonduvalt Transpordi ja liikuvuse arengukavaga 2021-2035.

Arupärijaid huvitas muuhulgas, mida tähendab ummikumaks ning kuidas ja millistel juhtudel seda Eestis rakendama hakatakse. Samuti päriti mootorsõidukite teekasutustasu kohta.
Minister Aas vastas, et arengukava kindlasti ei näe ette uute maksude kehtestamist ega olemasolevate maksude suurendamist. Aas kinnitas, et Eestis ei ole otsustatud rakendada ummikumaksu. Ta märkis, et ummikumaks on kasutusel mitmetes linnades ja iseenesest kujutab ta endast kesklinna sissesõidu tasu.
Teekasutustasust mootorsõidukitele rääkis Aas, et teekasutustasu raskeveokitele Eestis juba kehtib, aga arengukava ei näe ette selle laiendamist teistele sõidukiliikidele. Lisaks selgitas Aas, et olemasolevaid aktsiise tõsta plaanis ei ole ning valitsus pikendas aktsiiside alandust järgnevaks perioodiks.
Läbirääkimistel võttis sõna Heiki Hepner (I). Sõna võttis ka minister Taavi Aas.
Vabas mikrofonis võttis sõna Peeter Ernits (EKRE).

Jaga

Vaata ka:

buss

OLULINE: Osad maakondlikud bussiliinid lähevad 2022.a sulgemisele.

Transpordiameti korraldusel tuleb järgmisel aastal kõikides maakondades vähendada bussilliinide kilomeetri mahtu kahe protsendi võrra. See …

lumi

ILM: Teisipäev 30.11 – Sajab lund ja tuiskab, õhutemperatuur on 0..-6°C. Teed on libedad!

Öösel: Pilves ilm. Sajab lund ja tuiskab, sadu on tihedam Ida-Eestis, hommikul saartel ja läänerannikul …

Mirtel

PALUN JAGA: Kadunud on 12 aastane Mirtel.

Politsei palub kaasabi tuvastamaks täna, 29. novembril Tallinnas Kristiines oma kodust lahkunud Mirteli asukohta. Täna …

Tanel Kiik Foto Scanpix Kristjan Teedema

OLULINE: Tanel Kiik: Me ei mõtle praegu leevendustele, vaid uutele piirangutele.

Hoolimata koroonaviiruse leviku pidurdumisest Eestis ei tasu teisipäevaselt valitsuskabineti istungilt oodata piirangute leevendamist, vaid uue …