Erakorralised uudised
1d830268 6b14 4974 b04a 0ba421b00b34

Peaminister Kaja Kallas: Toetan vaktsineerimata inimeste täiendavat piiramist.

Peaminister Kaja Kallas toetab vaktsineerimata inimeste täiendavat piiramist, näiteks plaanilise ravi koomale tõmbamise korral just vaktsineerimata inimeste operatsioonijärjekorras tahapoole liigutamist. Samuti tahab peaminister, et politsei kontrolliks senisest tõhusamalt maskikohustusest kinnipidamist.

“Mida mina toetan? Mina ei paneks ühiskonda lukku. Tahan, et lapsed käiksid edasi koolis, et meie majandus toimiks, aga tahan ka, et meie haiglad ei kukuks kokku. Ja seetõttu mina pooldan vaktsineerimata inimeste täiendavat piiramist,” ütles Kallas Vikerraadio saates “Stuudios on peaminister”.

Kuidas vaktsineerimata inimestele täiendavaid piiranguid võidakse kehtestada, tõi peaminister ka ühe võimaluse.

“Üks ettepanek on, et kui inimene tuleb haiglasse, siis peavad arstid teda aitama. Kui olukord läheb hulluks ja meil tuleb hakata haiglates plaanilist ravi piirama, näiteks erinevaid kirurgilisi operatsioone, siis vaktsineerimata inimesed liiguvad järjekorras tahapoole. Ja nende arvelt käib järjekorra piiramine.”

Ta ütles, et koolide distantsõppele uuesti saatmist ta ei toeta.

“Me ei ole seda isegi arutanud, sest oleme algusest peale olnud seisukohal, et koolid peavad olema lahti. Nii on tehtud ka teistes riikides. Kui mõtleme kevade peale, siis teadusnõukoda ütles, et pange koolid kinni ja nakkus hakkab langema. Aga mitte midagi ei juhtunud. Ja siis teadusnõukoda tuli valitsusse ja ütles, ega see ei aitagi. Sellises soovituste virvarris on raske otsuseid teha,” sõnas Kallas. Ta lisas, et probleemiks ei ole lapsed, vaid vaktsineerimata eakad.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Vaata ka:

Daniel Gallego

LEITUD: Politsei otsib Valgas kadunud 60-aastast Irinat

Täiendus 21.06.2024 – Lähedased said Irinaga kontakti ning tema asukoht on tuvastatud. Naisega on kõik

minuaeg.com uudised

Algab Tallinna ringtee Jüri jaotusringi taastusremont

Teisipäevast, 25. juunist algab Tallinna ringtee km 9,7–11,7 Jüri jaotusringi taastusremont, mille eesmärk on parandada