Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
53038679523 d2148a26d3 c

Peaminister Kaja Kallas on uue nädala alguses visiidil Washingtonis

Peaminister Kaja Kallas on järgmise nädala alguses, 13.-14. novembril töövisiidil Washingtonis. Peaminister kohtub Ameerika Ühendriikide administratsiooni ja Kongressi esindajatega. Samuti on peaministril kavas kaitseteemadele keskenduvad avalikud esinemised ja kohtumised erinevate riiklike institutsioonide ning mõttekodade esindajatega. Peaminister Kallas avab ka Eesti Washingtoni saatkonna renoveeritud hoone.

“Ameerika Ühendriigid on Eesti üks kõige olulisemaid liitlasi ja sõpru ning on võtnud juhtrolli vaba maailma toetusel Ukrainale. Seda enam on tähtis, et saaksime oma olulise liitlasega silmast silma suhelda. Mind ootavad Washingtonis ees mitmed olulised poliitilised kohtumised, avalikud esinemised ja intervjuud,” märkis Kallas.

Esmaspäeval, 13. novembril antakse peaminister Kaja Kallasele üle Rahvusvahelise Vabariikliku Instituudi (International Republican Institute – IRI) Jeane J. Kirkpatricku auhind. Sellega tunnustatakse Kallast ja Eestit avatud valitsemistavade ning demokraatlike väärtuste edendamise ja geopoliitiliste väljakutsete eestkõneleja rolli eest. Auhind on nimetatud Jeane J. Kirkpatricku järgi, kes oli president Reagani välisnõunik ja USA esimene naisest ÜRO suursaadik ning tunnustatud välispoliitiline mõtleja.

14. novembril esineb peaminister Kallas POLITICO kaitsekohtumisel (POLITICO Defence Summit). Ülekannet peaministri esinemisest saab algusega kell 13.10 (Washingtoni aeg) vaadata siit: https://www.politico.com/politicolive-defensesummit-23 (vajalik eelnev registreerimine).

14. novembril esineb Kallas avasõnavõtuga Euroopa Liidu ja Ameerika Ühendriikide kaitse ja tuleviku foorumil (EU-U.S. Defense and Future Forum). Ülekannet peaministri esinemisest saab algusega kell 14.05 (Washingtoni aeg) vaadata siit: https://www.atlanticcouncil.org/event/2023-eu-us-defense-future-forum/

Teisipäeva, 14. novembri õhtul avab peaminister Kallas Eesti Washingtoni saatkonna renoveeritud hoone ning osaleb Demokraatia Edendamise Sihtasutuse (National Endowment for Democracy – NED) 40. aastapäev üritusel.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!