1d830268 6b14 4974 b04a 0ba421b00b34

Peaminister Kaja Kallas: Kui koroonaviiruse levik ei vähene, siis tulevad väga ranged piirangud.

Kallas ütles “Esimeses stuudios”, et kuigi Eestis on koroonaviirusega olukord väga hull, siis ei ole lahing veel kaotatud. Ta ütles, et kui kõik inimesed võtavad end kokku ja piiranguid järgivad, siis on võimalik viirus alla suruda.

 

 

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti (KE) hinnangule, et valitsus peaks kehtestama eriolukorra ning panema riigi lukku, vastas Kallas, et eriolukorda ei ole vaja.

 

 

“Eriolukorda pole vaja kehtestada lihtsalt eriolukorra pärast. Eriolukorda oli kevadel vaja selleks, et piiranguid jõustada, sest valitsusel puudus selline tööriist. Pärast seda muudeti seadust, et kõiki sellised korraldusi saaks valitsus anda ka eriolukorda kehtestamata. Meil on hädaolukorraseadus ja me oleme hädaolukorras, mida ei ole vaja välja kuulutada,” kommenteeris Kallas.

Kõlvartil soovitas Kallas aga viia koroonaviirusega seotud sõnumeid Eesti venekeelsete inimesteni.

 

Loe ka:  UUED PIIRANGUD! Kauplused ja söögikohad lähevad alates 6.03.21 nädalavahetuseks kinni. TÄIENDATUD!

 

“Mida ma tahaks öelda Tallinna linnapeale, keda ma olen mitu nädalat järjest palunud teha kahte asja: esiteks seda, et oleks suurem kontroll ühistranspordis, et inimesed hoiaksid vahesid ja kasutaksid maske; ja teiseks, et tema kui autoriteet just muukeelse elanikkonna silmis ütleks oma pöördumistes, et kui teile tehakse ettepanek vaktsineerida, siis tehke seda, kandke maski, hoidke distantsi, jääge kaugtööle. Et see jõuaks ka muukeelse elanikkonnani paremini,” rääkis Kallas.

Loe edasi SIIT

Allikas. Err.ee

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 28 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on hea päev, et alustada uusi projekte või

euroopa liit

Komisjonid keskenduvad avalikul istungil Eesti huvidele Euroopa Liidu järgmises eelarves

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon arutavad täna kell 13.30 algaval avalikul istungil, millised