Parnu1 scaled 1
created by dji camera

Pärnu parkimiskorralduse muudatused: tasulise parkimise ala laienemine ja tasude tõus

Pärnu linnavolikogu on hiljuti oma määrustega laiendanud tasulise parkimise ala ja tõstnud parkimistasusid. Suurimad muutused leiavad aset ranna piirkonnas, kus parkimine on nüüdsest aastaringselt tasuline kõikidel tänavatel, hoolimata sellest, kas seal asuvad ametiasutused või eramajad. Isegi kodumaja ees parkimine ei ole enam tasuta, kuna kodutänava parkimisloa aastane maksumus on 50 eurot, ja ühele majale või korterile kortermajas antakse vaid üks parkimisluba.

Pärnu linnatänavatel tasuta parkimist praktiliselt enam ei ole. Erandiks on Teatri ees asuv Keskväljak, kus kolm tundi parkimist on tasuta. Tasulise parkimise ajad on pikenenud: linnas on parkimine tasuline iga päev kella 8:00 hommikul kuni 19:00 õhtul, lisandunud on ka laupäev kui tasulise parkimise päev. Pühapäevad ja riiklikud pühad on ainsad tasuta parkimispäevad.

Pärnu abilinnapea Irina Talviste sõnul loodab linn parkimismuudatustega teenida eelarvesse lisatulu üle poole miljoni euro, kuid tuleb arvestada ka lisakulutustega, nagu IT-lahendused, parkimisautomaatide ja -tsoonide ülevaatamine ning teavitustöö.

Pärnu opositsioon on väljendanud vastuseisu tasulise parkimise laienemisele. Pärnu elaniku parkimisluba maksab nüüdsest 15 eurot kuus, 150 eurot aastas. Väljaspoolt Pärnut pärit inimeste parkimine maksab 100 eurot kuus, 850 eurot aastas. Üks kohalik elanik, Üllar, avaldas arvamust, et parem oleks kehtestada kuurortmaks, kuna see mõjutab peamiselt jõukamaid inimesi ja Pärnu külastajaid, kes tulevad linnas puhkama ja aega veetma.

Vaata ka:

25

OLULINE: Ilmateenistus väljastas esmaspäevaks kogu Eestile esimese taseme hoiatuse

Eesti hoiatused 17.06 päeval sajab mitmel pool äikesevihma, kohati on sadu tugev, võimalik ka rahe

Ukraina

Peaminister Ukraina rahutippkohtumisel: õiglase ja kestva rahu tagab Ukraina territoriaalse terviklikkuse ja suveräänsuse täielik taastamine

Peaminister Kaja Kallas rõhutas eile ja täna Šveitsis Bürgenstockis toimunud Ukraina rahutippkohtumisel, et president Volodõmõr