Erakorralised uudised
b mat an gelo BUPaAMSOdE unsplash

ÕUDNE: USA Arkansase osariigis nakatus inimene ajusid sööva amööbiga ja suri

Ajusid sööv amööb tappis hiljuti Arkansases inimese, teatasid kohalikud tervishoiuametnikud sel nädalal. Ohver näis olevat saanud uskumatult haruldase, sageli surmaga lõppeva nakkuse maaklubi basseinist või purskkaevust. Sellest hetkest alates on klubi need rajatised sulgenud ja tervishoiuametnike sõnul avalikkusele see enam ohtu ei kujuta.

Surmav amööb kannab nime Naegleria fowleri . See on üherakuline organism, mis elab mullas ja soojas mageveekeskkonnas, kus ta toitub tavaliselt bakteritest. N. fowleri ei kujuta tavaliselt inimestele ohtu ja lihtsalt amööbi allaneelamine ei tee inimesi haigeks. Kuid kui see jõuab nina kaudu ajju, võib N. fowleri sinna jõudes sõna otseses mõttes hakata ajukoest toituma ja vallandada tohutu, eluohtliku põletiku. Seda ajuinfektsiooni tuntakse primaarse amebilise meningoentsefaliidi  või  nagleriaasina vahendab Gizmodo.com

Nagleriaasin on äärmiselt haruldane, USA-s on dokumenteeritud ainult 150 juhtumit ja igal aastal teatatakse keskmiselt kolmest juhtumist. Kuid kui infektsioon muutub sümptomaatiliseks, on see peaaegu alati surmav. Nende sümptomite hulka kuuluvad esialgu tugevad peavalud, palavik ja iiveldus, mis seejärel arenevad krambihoogudeks, hallutsinatsioonideks ja koomaks.

allikas: Gizmodo.com

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop: Teisipäev, 18. juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Sauade Äss Täna tõotab tulla energiline ja inspireeriv

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 18 juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna oled täis energiat ja valmis võtma vastu uusi