Uudised

OSCE PA Balti- ja Põhjamaade esindajad kohtuvad Tallinnas

Täna kohtuvad Tallinnas Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Parlamentaarse Assamblee Põhja-Balti koostöö (NB8) delegatsioonide juhid. Kohtumise fookuses on julgeolekuolukorra arengud piirkonnas tingituna Venemaa agressioonist Ukrainas.

„Oleme kutsunud kolleegid OSCE Parlamentaarsest Assambleest Eestisse, et ühiselt arutada julgeolekuolukorda, mis on tekkinud Venemaa agressiooni tõttu Ukrainas ja valmistuda juulis Birminghamis toimuvaks OSCE PA aastaistungiks,“ lausus OSCE PA Eesti delegatsiooni esimees Mati Raidma. „Soovime koos Balti riikide ja Põhjamaade esindajatega nõu pidada nii Ukraina toetamise, sõjapõgenike, humanitaarabi kui ka koostöö teemal.“

OSCE PA Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Norra, Taani ja Islandi delegatsiooni esindajad kohtuvad julgeolekuolukorra arutamiseks Riigikogus. Kohtumisel osaleb ka OSCE PA president Margareta Cederfelt. NB8 delegatsioonide juhtidel on kavas videosilla vahendusel kohtuda ka OSCE PA Ukraina delegatsiooni juhi Mõkõta Poturajeviga.

Riigikogu esindavad kohtumisel OSCE PA Eesti delegatsiooni esimees Mati Raidma ja asendusliige Anti Poolamets.
Delegatsioon külastab ka Rahvusvahelist Kaitseuuringute Keskust, et koos ekspertidega arutada olukorda Ukrainas.

Jaga
Back to top button