Huvitavat

Täna on rahvusvaheline metroloogiapäev – metroloogia digiajastul

Metroloogia- ehk mõõtmisteaduse päeval tähistatakse meetrikonventsiooni allkirjastamise aastapäeva. Igal aastal valitakse metroloogiapäevaks ka kitsam teema, millele tähelepanu pööratakse. Aastal 2022 on rahvusvahelise metroloogiapäeva teemaks „Metroloogia digiajastul“.

 

See teema on valitud seetõttu, et digitaaltehnoloogia on muutnud ja muudab meie kogukonda murranguliselt ja on tänapäeva ühiskonnas ning ka metroloogias üks põnevamaid arengusuundi.

Traditsioonilised mõõtevahendid meie ümber on muutunud järjest digitaalsemaks ja järjest rohkem ühendatakse neid internetti. Meie kodudes olevad tarbearvestid on täna suures osas näitude edastamiseks ühendatud võrku ja kaubanduses kasutatavad kaalud või tankurid edastavad mõõtetulemused piltlikult öeldes otse panka. Ka võib juhtuda, et kiiruskaamera tehtud pilt jõuab meie digitaalsesse postkasti varem kui me sihtkohta jõuame. Arveldamiseks kasutatavate mõõteandmete hulk kasvab kiiresti, mistõttu ei ole tihti enam võimalik mõõtevahendi näitu tarbijani ilma digitaalsete lahendusteta mugavalt toimetada. Kõik need mugavused on aga võimalikud tänud klassikalise mõõteteaduse ja digitaalsete lahenduste koostööle.

Selleks, et mõõtmiste usaldusväärsus ka digiajastul püsiks, taadeldakse ametlikes mõõtmistes kasutatavaid mõõtevahendeid regulaarselt. Tähista sinagi metroloogiapäeva ja kontrolli, kas sinu ametlikes mõõtmistes kasutatavad mõõtevahendid on kehtiva taatlusega!

https://www.worldmetrologyday.org/ 

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) soovib kõigile usalduslikku metroloogiapäeva!

Jaga
Back to top button