Uudised

Ööpäevaga tuvastati 204 uut covid-19 haiget ja suri 2 inimest.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4090 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 204 ehk 5% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 126 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 31 uut ning Tartumaale lisandus 15 uut positiivset testi tulemust. Pärnu- ja Viljandimaale lisandus viis uut nakatunut ning Läänemaale neli. Jõgeva-, Rapla-, Valga- ja Põlvamaale lisandus juurde kaks uut viirusekandjat. Järva-, Võru-, Saare- ja Hiiumaale lisandus üks uus viirusekandja. Kuue positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

 

Loe ka: Vandeadvokaat Allar Jõks: valitsuse maskikorraldus ei ole seaduslik.

 

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 284,13 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 5,2%.

Ööpäeva jooksul Harju-, Järva- ja Raplamaale laekunud juhtumite asjaolud on kõik veel selgitamisel.

 

21.-23. novembri põhja regionaalosakonna koroonaviiruse nakkusjuhtudest 103 juhul oli nakatumise põhjuseks kontakt nakatunud pereliikmega, 57 juhul sai inimene viiruse tuttavalt. 21 juhul nakatus inimene töökohal. Välismaalt toodi viirus sisse kaheksal juhul: Venemaa Föderatsioonist, Saksamaalt, Rumeeniast, Rootsist ja kahel juhul Soomest ning kahel juhul Poolast. 94 juhtumi nakkusallikas jäi selgusetuks, 206 juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 14 500 inimese, kellest 2021 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 28 kollet. Kooli koldeid on kokku neli, lasteaia koldeid on üks, töökoha koldeid on kokku kaheksa, ürituste koldeid on kokku kaks ja tutvusringkonna koldeid on kokku üheksa. Lisanduvad veel kaks hooldekeskuse kollet, haiglakolle ning Tallinna vangla kolle.

 

Ida-Virumaa uutest nakkusjuhtudest kaheksal juhul sai inimene viiruse tervishoiuasutuses ning seitsmel juhul pereliikmelt. Kuuel juhul nakatus inimene töökohas, kahel juhul tuttavate kaudu ja ühel juhul hoolekandeasutuses. Ühel juhul nakatuti Venemaalt tulnud tuttavaga suheldes. Üks juhtum toodi Poolast sisse.

Ülejäänud ida regionaalosakonna juhtumite asjaolud on selgitamisel.

 

 

Ida regiooni tööpiirkonnas on 18 aktiivset kollet. Kokku on koolikoldeid neli: Sillamäel kaks, Kohtla-Järvel üks ja Jõhvis üks. Kaks lasteaia kollet: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on kokku viis: üks Narvas, üks Narva-Jõesuus, üks Sillamäel, üks Jõhvis ja üks Tapal. Kohtla-Järve tervishoiuasutuses on 65 inimesega kolle, Narva tervishoiuasutuse koldes on 10 inimesega kolle. Viru Vangla koldes on 250 inimest, Narva jäähoki koldes on 75 inimest. Narva ühes asutuse koldes on viis inimest ja teises asutuse koldes on seitse inimest. Sillamäe huvitegevuse koldes on viis inimest.

 

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 5600 inimest, kellest nakatunud on 875.

 

Tartumaale lisandunud neli nakatunut said viiruse pereliikmelt, kahel juhul nakatus inimene töökohal ning üks nakatunu sai viiruse õppeasutusest. Ülejäänud Tartumaale lisandunud juhtumite asjaolud on täpsustamisel. Jõgevamaale lisandunud kaks nakatunut said viiruse töökohalt, ühe nakatunu nakkusallikas on teadmata. Valgamaale lisandunud nakatunute nakkusallikad on täpsustamisel. Viljandimaale lisandunud kolm nakatunut said viiruse pereliikmelt, kahe nakatunu nakkusallikas on täpsustamisel. Lisaks kaks Tartu-, üks Võru- ja üks Põlvamaale lisandunud nakatunu on seotud hooldekodu koldega.

23. novembril Tartumaale lisandunud kuus nakatunut said viiruse õppeasutusest, kuus nakatunut nakatusid perekonnasiseselt ning viis haiget on teadmata nakkusallikaga. Neli nakatunut said viiruse tuttavalt ja kaks töökohalt. Jõgevamaale lisandunud üks nakatunu sai nakkuse õppeasutusest ja Põlvamaale lisandunud üks nakatunu sai nakkuse töökohalt.

 

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 4200 inimese, kellest 432 on haigestunud (haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on kuus aktiivset kollet, kolletest suurim on 42 inimesega hooldekodu kolle. Töökohakoldes on 12 inimest, hobikoldes on 19 inimest, esimeses õppeasutuse koldes üheksa inimest, teises õppeasutuse koldes on samuti üheksa inimest. Meelelahutusettevõtte koldes on 14 nakatunut.

Pärnumaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse pereliikmelt, üks nakatus töökohal ja üks nakatus tutvusringkonnas. Kahel Pärnumaale lisandunud nakatunul on nakkusallikad teadmata. Saaremaale lisandunud nakatunu sai viiruse tutvusringkonnast. Läänemaale lisandunud nakatunu nakatus töökohas. Üks Hiiumaa ja kolm Läänemaa juhtumit on välja selgitamisel.

 

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1200 inimest, kellest 168 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üks 11 nakatunuga Pärnumaa kooli kolle, teine koolikolle on viie nakatunuga ning hooldekodu kolle, kus on 16 nakatunut. Läänemaal on jälgimisel ettevõtte kolle, kus on kuus nakatunut.

 

Haiglas viibib 147 koroonaviirusesse nakatunut

24. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 147 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on kaheksa patsienti. Koju saadeti 18 inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati möödunud ööpäeva jooksul kokku 14.

Ööpäeva jooksul suri kaks koroonaviirusesse nakatunud inimest: 85-aastane naine ja 79-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 94 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 691 COVID-19 haigusjuhtumit 674 inimesega.

 

24. novembri seisuga on tervenenud 6014 inimest. Neist 4574 inimese (76,1%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1440 inimese (23,9%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud ligi 447 300 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 10 159 (2,3% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

 

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 210 644 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 738 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 441.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta jne.

Pingutame, et saaksime veeta jõulud lähedastega koos. Jõulud ei peaks olema üksildased, vaid koos endale kallite inimestega. Selleks hoidume suurematest pidustustest ja peame kinni kõigist riigis kehtestatud piirangutest. Ärme unusta ka 28. novembril esimest adventi tähistada turvaliselt ja kõiki ohutusmeetmeid kasutusele võttes.

Koroonaviiruse levik on Eestis laialdane ja kiire, mis tähendab, et nakatuda võib igal pool inimestega kokku puutudes. Paljudel inimestel avaldub koroonaviirus kergete sümptomitega. Seega hoia distantsi, kanna maski, õhuta ruume, pese käsi ja laadi alla HOIA mobiilirakendus! Sellest nädalast hakkasid kehtima rangemad distantsinõuded paljudes avalikes ruumides.

Eelista asjaajamisel elektroonilisi kanaleid ja e-teenuseid. Korralda võimalikult suur osa oma asjaajamisest elektrooniliste kanalite kaudu (näiteks soorita pangatehingud internetis) – nii väldid asjatuid kontakte ja vähendad nakatumise riski. Haigusnähtude puhul püsi kindlasti kodus.

Hangi infot usaldusväärsest allikast. Koroonaviiruse teemal levib sotsiaalmeedias eksitavat infot ja vandenõuteooriad, mis panevad inimesi enda ja teiste tervisega asjatult riskima ning aeglustavad sellega tavaelu juurde naasmist. Kutsume üles inimesi jälgima riigi ametlikke infokanaleid ja jagama edasi ainult seda informatsiooni, mis on nende allikate poolt kinnitatud. Lisainfot saab aadressidelt kriis.eeterviseamet.ee ja riigiinfo telefonilt 1247.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi– ja Facebooki-lehelt.

 

Loe ka: NB! Maskikohustuse ja teiste lisapiirangute korraldus ja seletuskiri.

 

Loe ka:  Tänasest 24.11.2020 on uued piirangud.

Jaga
Back to top button