Esmaspäev , 5 juuni 2023
Erakorralised uudised

Omikroni uus alamvariant on jõudnud Soome

Koroona Omikroni variandi uut alamvarianti BA.2 on juba leitud Helsingi ja Uusimaa piirkonnas. Seetõttu võib nakkuse laine pikeneda, aga raskemat haigusvormi see uus variant ei põhjusta.

Proovidest pole veel uus variant välja tulnud, aga see on tõenäoliselt juba kohal, ütles Helsingi ja Uusimaa ravipiirkonna diagnostikajuht Lasse Lehtonen. Uue variandi tuvastamine on aga vaid aja küsimus, vahendab MTV.

Enne seda on Omikroni uut varianti arvatavalt leitud Edela-Soomes. HUS-i andmetel on Omikroni põhivariandi BA.1 osakaal vähenenud, mis võib tähendada, et uus variant on hakanud levima.

Lehtonen ütles, et uue variandi pärast pole vaja muretseda, kuna see põhjustab samasuguse leebe haiguse nagu Omikroni põhivariant. Uus variant aga nakatab arvatavalt suuremat hulka inimesi ja seda põevad ka need, kes on Omikroni haiguse juba läbi põdenud. Oht on selles, et haiguslaine pikeneb.

Ehk teisisõnu: kui arvati, et Omikroni laine on veebruariks läbi, siis tegelikkuses nii ei juhtu. Uue variandi BA.2 ulatusliku levikuga tuleb kohe peale uus laine.

Allikas. Eestinen.fi

Vaata ka:

Kaelaümbermõõt peegeldab terviseriske paremini kui vööümbermõõt – vaata, kas mahud normi sisse

Kaelaümbermõõt võib tervisest rääkida veelgi rohkem kui vööümbermõõt. Seni on tervist hinnatud näiteks talje mõõtmise …