Sunday , 26 September 2021
83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

OLULISELT TÄIENDATUD: Politsei lasi Haapsalus 28.a mehe maha, oma lapse sünnipäeval. Tema kehas oli 5 kuuli….

OLULISELT TÄIENDATUD:

«Viis kuuli lasid nad mu poja kehasse. Mul on kahju, et Eesti politsei ei väärtusta inimese elu. Et neil on pipragaasi või taseri asemel vööpeal ainult relv, millega kolmekesi ühe vastu minna!» nuuksus isa.

Kolm aastat tagasi võttis politsei kasutusele elektrišokirelvad, et pakkuda ohtliku olukorra lahendamiseks püstolist ohutumat ja inimelu säästvamat võimalust. Kui aga 28aastane mees pühapäeval Läänemaal politseinikke kaikaga ründas, polnud neil isegi võimalust taserit kasutada, sest neil polnud seda.

Elektrišokirelva ehk taseri kasutamisest hakati rohkem rääkima 2008. aastal, kui riigikogu seadustas Eestis nende kasutamise. Seejuures oli osa juhtivpoliitikuid ja osapooli selle vastu. Väideti, et elektrišokirelvad on potentsiaalselt surmavad ja nende kasutamine nõuab väga karmi regulatsiooni. Kas kergem on inimene maha lasta siis=
Politsei lasi Haapsalus 28.a mehe maha, oma lapse sünnipäeval, maha jäid temast naine ja 3 väikest last. Miks ei kasutatud taserit?

Politsei kasutas agressiivse mehe peatamiseks tulirelva

Pühapäeva, 1. augusti hilisõhtul kasutas politsei Läänemaal politseiametnikke rünnanud mehe peatamiseks tulirelva. 28-aastane mees sai raskelt viga ning suri saadud vigastustesse.

Eile õhtul kella 22 ajal sai häirekeskus väljakutse Ridala osavalda eramaja juurde, kus veetis koos aega esialgsel hinnangul umbes kümneliikmeline seltskond. Teataja sõnul oli seltskonnast üks purjus mees võtnud auto ja sõitnud sellega kraavi. Esialgsetel andmetel hakkas mees pärast seda ülejäänud seltskonnas olnutega tüli norima ning läks osadele inimestele ka füüsiliselt kallale.

Sündmusele reageeris politseipatrull, kelle kohale jõudes muutus mees ka politseinike suhtes agressiivseks. Mees ei allunud politseinike antud korraldustele ja praegu teadaolevalt ründas neid käes olnud kaikaga.
Esialgsetel andmetel tegi üks politseiametnikest eramaja hoovis mehe peatamiseks oma teenistusrelvast hoiatuslasu, kuid mees sellele ei reageerinud ning jätkas politseinike ründamist. Konflikti käigus liikus ründaja koos politseinikega eramaja hoovist mitukümmend meetrit eemale maja kõrval olnud tee peale.

Ühel hetkel sai üks politseinikest ründaja käes olnud kaikaga vastu pead, misjärel teine politseiametnik ründaja suhtes teenistusrelva, millest tegi mehe suunas mitu lasku.

28-aastane mees sai laskude tagajärjel raskelt viga. Politseinikud andsid talle abi ning elustasid teda kuni kiirabi saabumiseni. Meedikud elustasid meest edasi, kuid paraku ei õnnestunud raskelt viga saanud meest päästa ning ta suri saadud vigastustesse kohapeal.

Üks politseinikest, keda mees ründas, sai viga ja talle anti esmaabi.

Sisekontrollibüroo juhi Priit Pärkna sõnul kasutab politsei ohu kõrvaldamiseks tulirelva alati vaid äärmuslikul juhul. „Otsust kasutada ohtliku olukorra lõpetamiseks tulirelva ei ole kunagi ühelgi politseiametnikul lihtne teha. Pingelistes olukordades tuleb politseinikel otsus vastu võtta väga lühikese aja jooksul. Tegu on väga traagilise juhtumiga, avaldame sügavat kaastunnet lähedastele ja pakume neile tuge,“ sõnas Pärkna. Juhtunu igakülgseks hindamiseks tehakse turvataktika analüüs.
„Hetkel selgitame juhtunu üksikasju ja oleme alustanud kõigi eile õhtul toimunud sündmuse asjaolude väljaselgitamiseks kriminaalmenetlust. Teenistusrelva kasutamine inimese vastu peab olema igal juhul põhjendatud ning praeguse kriminaalmenetluse käigus ongi meie eesmärk saada selgust eile öösel toimunu kohta ning kontrollida, kas politseiametniku tegevus oli õigustatud,“ selgitas kriminaalmenetlust juhtiv Lääne ringkonnaprokurör Elle Keemann.

Jaga

Vaata ka:

vangla

Mees istus kolm aastat süütult vanglas ja sai 507 200 eurot hüvitist.

Äänekoskis toime pandud mõrv 2013. aastal muutis soome mehe Kai elu. Ta peeti mõneks päevaks …

Taliban

KOHUTAV: Taliban tõmbas nelja kurjategija laibad kraana otsa ja tagasi tulevad amputeerimised ja hukkamised avalikult.

Meeste rinnaesisel oli hoiatav silt, mis ütles, et teisi inimröövidega tegelejaid ootab sama saatus. Afganistani …

ilm

ILM. Pühapäev 26.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on 10..15°C.

ILM. Pühapäev 26.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on 10..15°C. Lääne-Eesti selge või vähese pilvisusega, Ida-Eestis …

politsei

26.09. Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused.

26.09.2021  Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused Eelmise ööpäeva jooksul tabati 2 narko – ja 19 alkoholi …