Erakorralised uudised
istock 000011686797small

UURING: Suurem osa inimesi on rahulolematud valitsuse tegevusega vaktsineerimise korraldamisel ja koroonaviiruse ohjamisel

UURING: Suurem osa inimesi on rahulolematud valitsuse tegevusega vaktsineerimise korraldamisel ja koroonaviiruse ohjamisel

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel läbi viidud küsitlusest selgub, et 57% inimestest ei ole rahul valitsuse tegevusega vaktsineerimise korraldamisel ning samuti 57% ütleb, et nad ei ole rahul valitsuse tegevusega koroonaviiruse leviku tõkestamisel. Küsitluse viis 29. – 30. juulini läbi Norstat Eesti AS.

Juulis märkimisväärselt tõusnud koroonaviirusesse nakatumise näitajad ning suvel aeglustunud vaktsineerimise tempo on toonud valitsuse suunal viimasel ajal palju kriitikat. Sellest tulenevalt uuris MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut, kui rahul on Eesti inimesed valitsuse ning eraldi tervise- ja tööministri tegevusega.
Vastajatelt küsiti: “Kui rahul Te olete valitsuse tegevusega COVID-19 (koroonaviiruse) vastase vaktsineerimise korraldamisel?” 57% vastas “Üldse ei ole rahul” või “Pigem ei ole rahul”, 37% vastas “Pigem rahul” või “Väga rahul” ning 6% ütles “Ei oska öelda”.

Koroonaviiruse leviku tõkestamise kohta küsiti: “Kui rahul Te olete valitsuse praeguse tegevusega COVID-19 (koroonaviiruse) leviku tõkestamisel?” 57% vastas “Üldse ei ole rahul” või “Pigem ei ole rahul”, 38% vastas “Pigem rahul” või “Väga rahul” ning 5% ütles “Ei oska öelda”.

See tähendab, et inimeste rahulolu on samal tasemel märtsi esimese poolega, kui koroonaviirusesse nakatumine oli Eestis tipus. 10. – 11. märtsini läbi viidud küsitluses ei olnud valitsuse tegevusega rahul 58% vastajatest ning 37% oli rahul.

Kuna vaktsineerimise tempo tõttu on viimasel ajal sattunud surve alla ka Tanel Kiik, siis küsiti inimestelt: “Kui rahul Te olete tervise- ja tööminister Tanel Kiige tegevusega koroonaviirusest tingitud kriisi lahendamisel?” 48% vastas “Üldse ei ole rahul” või “Pigem ei ole rahul”, 42% vastas “Pigem rahul” või “Väga rahul” ning 10% ütles “Ei oska öelda”.

Rahulolu Tanel Kiige tegevusega on võrreldes märtsi esimese poolega oluliselt langenud. 10. – 11. märtsini läbi viidud küsitluses hindas 61% vastajatest, et nad on rahul Tanel Kiige tegevusega koroonaviirusest tingitud kriisi lahendamisel ning 29% ütles, et nad ei ole rahul.

Norstati Kiirküsitlus viidi läbi 29. – 30. juulini 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas ja selles osales kokku 500 vastajat. Statistiline viga on antud valimi puhul +/- 4,4%. Norstati Kiirküsitlus on esinduslik veebiküsitlus, mis viiakse läbi mõne päeva jooksul ning see selgitab välja avaliku arvamuse hetkeseisu päevakajalistes küsimustes minimaalse ajaga.
MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on asutatud jaanuaris 2016. Ühiskonnauuringute Instituut on mõttekoda ehk thinktank, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse.

Uuringufirma Norstat Eesti AS tegutseb alates 2008. aastast ning on keskendunud professionaalse küsitlusteenuse pakkumisele. Ettevõtte klientideks on peamiselt teised uuringufirmad, meediaagentuurid ning konsultatsiooniettevõtted. Norstat Eesti kuulub Norstat Gruppi, mis pakub teenuseid kokku 18 riigis. Norstat järgib ESOMARi reegleid ja kvaliteedistandardeid. Lisainfo: www.norstat.ee

Vaata ka:

spring break 2019 2 1

Nädala Horoskoop: Esmaspäev 27.05-Pühapäev 2.06.2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Üldine: Nädal toob palju energiat ja entusiasmi. Oled täis

poder

Põder põhjustas raske avarii

Liiklusõnnetused 25.04.2024 kella 23.08 ajal juhtus liiklusõnnetus Harju maakonnas Kuusalu vallas Tallinn-Narva mnt. 61. km,