Pühapäev , 25 veebruar 2024
candles g6b8e1541a 640

OLULISELT TÄIENDATUD. KOHUTAV: Läänemaal tõi koer koju tundmatu elutu vastsündinu

Täiendus 19.02.2024

Politsei avastas Läänemaal Suure-Lähtrus leitud surnud imiku kehalt DNA proovi, mille võib omistada lapse emale.

Postimees raporteeris, et kuna pole võimalik välistada, et imiku sünnitanud ema võis ise sattuda kuriteo ohvriks ja laps võidi temalt vägivallaga ära võtta, uurib politsei ka alternatiivset versiooni, et leitud DNA võib kuuluda kolmandale isikule.

“Meil on lapse DNA ja potentsiaalse ema DNA, kuid andmebaasist vastet ei leitud. Võrdlusproove võetakse nii naistelt kui ka meestelt, kes võisid tol hetkel piirkonnas viibida. Lapse ema vägivaldne äravõtmine pole välistatud,” selgitas Haapsalu politseijaoskonna menetlusgrupi juht Vello Palmits ajalehele.

  1. veebruaril tõi Läänemaal Suure-Lähtrul pererahva koer taluhoovi vastsündinud lapse surnukeha. Politsei algatas ulatusliku maastikuotsingu, et leida imiku ema, kuid seni tulemusi ei ole saavutatud.

Sarnaseid juhtumeid pole Läänemaal viimastel aastatel esinenud. 2015. aastal leidis kajastust Võrumaal aset leidnud sündmus, kus metsast leitud imiku ema jäi tuvastamata.

Täiendus 16 veebruar 2024

Politsei teatel on ekspertiis seniajani tuvastanud kaks olulist fakti. Esiteks sündis laps elujõuliste kopsudega, mis tähendab suure tõenäosusega, et ta oli sündides elus. Lisaks ei olnud ta enneaegne, vaid ema kandis rasedust lõpuni. Kuigi eksperdid jätkavad tööd ja kontrollida tuleb palju, sealhulgas ka videomaterjali, mida politseile on saadetud.

“Töö käib üle terve Eesti. Meil on abiks ka kolleegid vastavalt sellele, kust vihjeid tuleb. Kuid asjaga tegelevad paralleelselt ka kohtuekspertiis ja prokuratuur. Võib öelda, et tegevus ei piirdu Suure-Lähtru ega Läänemaaga,” kommenteerib Taratuhin.

Tema sõnul on jätkuvalt töös mitu võimalikku stsenaariumit. “Esimese päeva põhiversioon oli, et otsime abivajavat naist. Praegu ei saa välistada, et tegemist oli kuriteo ohvriga. Me ei tea, kes on lapse sünnitanud, ja ühtegi eeldust ei tohi teha,” lisab ta.

Räägib Andrei Taratuhin, Haapsalu politseijaoskonna juht:

„Politsei sai eile, 5. veebruaril teate, et Läänemaal Lääne-Nigula vallas Suure-Lähtru külas leiti vastsündinu surnukeha. Surnukeha oli leidnud ja teataja maja juurde toonud pere koer. Politsei reageeris väljakutsele koheselt ja kuna saabunud infole tuginedes ei olnud leitud lapse ema teada, siis alustati koheselt piirkonnas otsingutega, et leida vastsündinu ema.

Meie kõige tähtsam ülesanne on praegu leida lapse ilmale toonud naine, kes ei ole meile teadaolevalt endiselt pöördunud arstiabi saamiseks haiglasse ja võib vajada seega kiiret abi.

Eile õhtul ja öösel käisid politseinikud läbi nii piirkonna maastikku kui ka piirkonnas olevaid hooneid ja nende territooriumi. Kasutasime nii eile kui ka täna valgel ajal droonide abi, et suuremat maa-ala üle kontrollida. Otsingutel kasutasime ka teenistuskoerte abi. Oleme suhelnud inimestega, kes võisid eile ennelõunal lapse surnukeha leidmise piirkonnas viibida, et koguda neilt infot, mis võiks viia abivajava naise leidmiseni. Lisaks oleme rääkinud haiglate ja perearstidega.

Oleme kogunud piirkonnast kõikvõimalikke jälgi, mis võiksid meid viia lähemale naise leidmisele ning loodetavasti annavad nende osas tellitud ekspertiisid vajalikku lisainfot. Nende tulemuste laekumine võtab siiski aega. Seni kogume täiendavat infot, kontrollime seda ja vaatame läbi piirkonnas olemasolevate valvekaamerate salvestisi, et tuvastada piirkonnas viibinud inimesi, kellelt politsei võib naise kohta täiendavat informatsiooni saada.

Meile on laekunud ka mitu vihjet, mida oleme ka kontrollinud nii Läänemaal kui Harjumaal, kuid nende vihjete kontrollimisel selgus, et tegemist ei olnud meie poolt otsitava abivajava naisega. Oleme kõigile tänulikud iga infokillu eest ja kontrollime kõiki meile laekuvaid vihjeid. Teie poolt antud info ja märkamine võib päästa naise elu!

Praeguseks ei ole politseile veel teada, kes lapse ilmale toonud naine on, seega ei ole meil võimalik anda ka täpsemat inimese kirjeldust. Palume jätkuvalt kõigi abi, kes võivad omada mingit infot selle kohta, kes lapse ilmale toonud naine võib olla või kes eile ennelõunal piirkonnas midagi kahtlast märkasid. Andke sellest meile teada helistades numbril 5198 9886 või 112.

Juhtunu asjaolude selgitamiseks oleme alustanud kriminaalmenetlust ettevaatamatusest surma põhjustamist käsitleva karistusseadustiku paragrahvi alusel. Kriminaalmenetlust juhib Lääne Ringkonnaprokuratuur.“

Tragöödia Suure-Lähtrus: Koer toob koju mõistatusliku vastsündinu

Müsteerium Läänemaal: kohalik koer leidis ja tõi koju elutu vastsündinu, jättes kogukonna ja uurijad segadusse. Juhtumi uurimine on teisel päeval ja vastused on endiselt kättesaamatud. Kinnitamata andmetel ei ole laps pärit kohalikust majapidamisest, arvestades, et Suure-Lähtru küla ja selle ümbruses ei ole teadaolevalt lapseootel naisi.

Esmaspäeva hommikul pääses koer õue ja naasis šokeeriva leiu – vastsündinu laibaga, nabanöör veel küljes. Pererahvas, sattunud paanikasse, kutsus koheselt politsei. Eksperdid tuvastasid, et laps oli sündinud vaid mõni tund enne leidmist.

Praegune teooria viitab, et laps toodi Suure-Lähtrule kusagilt kaugemalt. Arvestades vastsündinu värskeid elutunde, oletatakse, et ta on pärit Läänemaalt. Uurijate tööd raskendab asjaolu, et lapse täpne leidmiskoht on teadmata; vastsündinu oli porine, viidates sellele, et koer võis ta leida ja lohistada üle põldude.

Politsei lootis leida sünniga kaasnevat platsentat, kuid ei leidnud. Droonikaamerad tuvastasid põllul autojäljed, kuid need ei andnud uurimisele uut suunda. Suure-Lähtru piirkonnas otsingud jätkuvad, et leida äsja sünnitanud naine, kes võib vajada kiiret arstiabi.

Lääne prefektuuri operatiivjuht Üllar Kütt kinnitab, et politsei teeb kõik endast oleneva, kasutades selleks nii teenistuskoerte kui droonide abi ning kogudes info piirkonna elanikelt ja meditsiiniasutustest. Seni on naine leidmata, kuid uurimine ja vihjete kontrollimine jätkub.

Politsei kutsub kõiki, kes võivad omada informatsiooni võimaliku abivajava naise kohta, ühendust võtma numbritel 5198 9886 või 112.

LOE pikemalt SIIT

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horokoop – Laupäev 24 veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill)Täna on suurepärane päev armastuse väljendamiseks. Ole avatud ja aus

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Laupäev 24 veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill)Kaart: Mõõkade KuningasTäna on aeg teritada oma mõistust ja keskenduda

error: Sisu on kaitstud!