Wednesday , 1 December 2021
lemmikloom

OLULINE: Tallinnas tuleb peagi registreerida kõik lemmikloomad

Tallinna linnavalitsus võttis eilsel istungil vastu Tallinna lemmikloomaregistri põhimääruse, mille jõustumisel tuleb registrisse kanda kõik linnas peetavad lemmikloomad.

„Lemmikloomaregistri pidamise ülesanne tuleneb eeskätt loomatauditõrje seadusest, kuid Tallinna registri oluliseks eesmärgiks on koguda ka teavet linnas peetavate lemmikloomade kohta ja hõlbustada kaotsi läinud lemmiku tagastamist omanikule,“ selgitas abilinnapea Kalle Klandorf.
Klandorf ütles, et kui Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirja järgi tuleb registrisse kanda üksnes koerad ja kassid, siis uue Tallinna lemmikloomaregistri põhimääruse kohaselt kogutakse andmeid ka teiste lemmikloomade kohta. “Ühelt poolt saame ülevaate linnas peetavatest lemmikloomadest, kuid teisalt annab see kindlasti loomasõpradele lootust, et ära kadunud loom taas koju jõuab,“ lausus ta.

Praegune Tallinna koerteregister nimetatakse ümber Tallinna lemmikloomaregistriks. Uuenenud registrisse on lisatud ka varjupaiga moodul, et pidada arvestust ka varjupaika jõudnud loomade ning neile tehtud protseduuride üle, samuti jälgida loomade liikumist ja koguda statistilisi andmeid.

Lemmikloom on seaduse mõistes inimese isiklikuks meelelahutuseks või seltsiks peetav või sellel eesmärgil pidamiseks mõeldud loom. Määruses käsitatakse lemmikloomana ka eriülesannete täitmiseks treenitud looma, keda kasutavad näiteks nägemispuudega inimesed või Politsei- ja Piirivalveamet.

Lemmiklooma kiipimise järel saab lisada looma andmed registrisse. Omanik võib seda teha kas ise (logides sisse riigi autentimisteenust kasutades) või esitada eeltäidetud ankeedi volitatud töötlejale, kes sisestab andmed registrisse seitsme tööpäeva jooksul.

Maikuu 2021 seisuga on registrisse kantud 64 185 lemmiklooma. Registrist saab kiibi järgi otsida lemmiklooma andmeid, looma omanikul on võimalik muuta oma kontaktandmeid ja anda teada looma maise teekonna lõppemisest. Õigustatud isikutel (Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet, Põllumajandus- ja Toiduamet, liitunud veterinaararstid, varjupaik) on võimalik lemmikloomade ja nende omanike andmeid vaadata.
Uus Tallinna lemmikloomaregistri põhimäärus jõustub esimesel võimalusel.Lemmikloomaregistri varasem põhimäärus on kehtestatud Tallinna Linnavalitsuse 30. märtsi 2010 määrusena nr 30 „Tallinna linna koerteregistri põhimäärus“, mis muutub käesoleva määruse jõustumisel kehtetuks.

Lemmikloomaregistri arendamise, hooldamise ja pidamise kulud kaetakse Tallinna linna eelarvest.

 

Jaga

Vaata ka:

file 20191211 95111 fbz9rf

ILM: Neljapäev 2.12 – Sajab lund ja tuiskab, õhutemperatuur on -17..-8°C

Öösel: Pilvisus tiheneb. Saartelt alates hakkab lund sadama, vastu hommikut ka mandri lõunaosas, paiguti tuiskab. …

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …