Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised
26166979 1772717192749034 5215974079727849660 n

OLULINE: Postiteenused muutuvad oluliselt.

„Inimeste elukvaliteet peab olema tagatud igas Eestimaa nurgas ja postiteenuse kättesaadavus on kindlasti selle oluline osa. Samas ei ole täna enam nii oluline postkontorite füüsiline asukoht, vaid see, et postiteenus kui selline oleks inimesele kättesaadav ja mugav kasutada – olgu see postkontori, pakiautomaadi või kulleri vahendusel. Kui 10 aastat tagasi saadeti kaks miljonit pakki aastas, siis täna on see number juba üle 25 miljoni ja inimesed eelistavad üha enam 24/7 toimivaid pakiautomaate postkontorisse mineku asemel,“ selgitas minister Andres Sutt muudatuste tagamaid.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt allkirjastas universaalset postiteenust (UPT) ja postivõrku reguleeriva määruse, millega kaasajastatakse kehtivaid nõudeid, et tagada postiteenuse järjepidev üleriigiline kättesaadavus.

„Postiteenus peab ja jääb kõigile inimestele senisest veelgi paremini kättesaadavaks, kuid Eesti Post saab uute nõuete raames paindlikumalt valida, kus ja milliste kanalite vahendusel ta inimesele kõige paremini postiteenust pakub,“ lisas Sutt.

Uue määrusega kaotati senised nõuded otseselt postkontorite ja kirjakastide paiknemisele ning asendati need nõudega tagada juurdepääs UPT-le erinevate juurdepääsupunktide kaudu. Eesmärk on minna üle nn teenusepõhisele lähenemisele ja tõsta teenuse kättesaadavust, et inimesel oleks parem juurdepääs teenusele kas siis postkontori, liikuva juurdepääsupunkti (nt buss), pakiautomaadi, kirjakasti või tellitava juurdepääsupunkti vahendusel. Tellitava juurdepääsupunkti (nn motokanne) saab inimene koju tellida tasuta, kui postkontor või pakiautomaat asub postiteenuse kasutajast kaugemal kui 5 km (nii linnas kui maal), või ei ole postkontor avatud soovitud tööpäeval või ei osutata seal soovitud, UPT hulka kuuluvat teenust.

Samuti tuleb edaspidi tagada postkontori lahtiolekuaeg vähemalt kahel päeval nädalas, kuid kokku vähemalt 10 tundi nädalas senise 2 tunni asemel päevas.

Määruse tagasisidestamise käigus laekus ka ettepanekuid, kuidas suurendada senist koostööd kohalike omavalitsustega ning nendega on nõuete kehtestamisel arvestatud. “Lisasime määrusesse kohustuse UPT osutajal arvestada juurdepääsupunktide paigutamisel kohaliku omavalitsuse ettepanekutega. Eesti Post teeb juba täna, aga ka edaspidi tihedat koostööd kohalikega ning Eesti Linnade ja Valdade Liiduga, et igasse piirkonda saaksid just nende vajadustele vastavad lahendused,“ kinnitas minister.

Ministri sõnul töötatakse postiteenuse arendamisega edasi ning MKM-is on koostamisel ka postiseaduse muutmise seaduse eelnõu väljatöötamiskavatsus.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist

Regionaalminister Madis Kallas andis täna teada, et lahkub regionaalministri ametist. Kallase volitused ministrina lõppevad täna

ingel

Ingli sõnum – Teisipäev, 16. aprill 2024

Tere tulemast tänase inglisõnumi juurde! Täna toob ingel Metatron teile sõnumi usaldusest ja jumalikust juhatusest.

error: Sisu on kaitstud!