Uudised

OLULINE: Petised pakuvad juba inimestele nn abi, energiatoetuse vormistamisel.

„Juba on tekkinud inimesi, kes pakuvad nn abi, ehk petised, kes lähevad vanainimese juurde ja ütlevad, et anna oma ID-kaart koos PIN-koodiga ja me lähme vormistame selle energiatoetuse ära, sa ei peagi ise minema,” rääkis riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt. Selle jutuga olevat eelmisel nädalal tema poole pöördunud Viljandi inimene, kes küsis nõu, mida teha. „Muidugi ei soovitanud ma tal seda „abi” vastu võtta ja tehing jäi ära. Ega ma ei tea, mis olid täpselt selle pakkuja kavatsused, aga oma PIN-koode igal juhul ei tohiks kellegagi jagada. Soovitan kõigil pöörduda sellise jutu puhul politseisse,” ütles Kütt.

„Avaldusi võimalike kelmuste kohta, mis puudutaksid just elektrikulude toetuse teemat, pole veel laekunud, kuid valvas peab olema igal juhul,” ütles Põhja prefektuuri kriminaalbüroo küber- ja majanduskuritegude talituse juht Hannes Kelt.

„Näiteks oleme juba saanud teateid õngitsuskirjadest, mis teatavad „toetusest saamisest”. Sellistele e-kirjas olevatele linkidele ei tohi vajutada ja andmeid sisestada, kõige kindlam viis on panna selline kiri spämmi ja blokeerida saatja,” juhendas Kelt.

Loe edasi SIIT
Allikas: epl.delfi.ee

Jaga
Back to top button