Esmaspäev , 11 detsember 2023
Erakorralised uudised
uks

OLULINE! Korteriukse numbrimärkide puudumine: ohutusrisk ja päästeameti mure

Üle kahe aasta tagasi jõustunud regulatsioon nõudis, et kortermajade ustel ja korrustel oleksid selgelt nähtavad numbrid. Vaatamata sellele on Päästeameti andmetel paljudes kohtades see nõue täitmata.

Alates 2021. aasta märtsist peavad kortermajades olema selgelt märgistatud teekonnad välisuksest kuni igasse korterisse. See hõlmab välisuksi, korruseid ja korteriukseid.

Maret Rannala Päästeameti ohutusjärelevalve osakonnast märkis: “On palju puudujääke. Püüame korteriühistute kaudu olukorda parandada. Kui õnnetus juhtub, on ukse numbrita keeruline kindlaks teha, kust sisse minna. See võib päästemissiooni aega pikendada.”

On olnud olukordi, kus ukse numbrimärkide puudumine on põhjustanud segadust. Ühes sellises olukorras tegi päästemeeskond vea, mille tagajärjel jõudis asi isegi riigikohtusse. Rannala selgitas, et kui päästjad murravad vale ukse, siis kahjud ei kuulu riigi poolt hüvitamisele.

Korteriühistute esindajad on leidnud erinevaid lahendusi. Mõned ühistud on valmistanud sildid või kleepsud, mida on paigutatud trepikoja ühisele seinale, et olla vähem häirivad korteriomanikele. Ülar Haug, ühe korteriühistu esimees, märkis: “Enamik korteriomanikest ei reageeri kutsele lisada oma uksele numbrid. Lihtsam on leida lahendus, mis segaks vähem omanike privaatsust.”

Samas on paljud ühistud seisukohal, et numbrimärkide puudumine on lihtsasti lahendatav mure. Sergei Nikonov, korteriühistute grupi haldaja, sõnas, et suuremate investeeringute vajaduse kõrval on numbrimärkide hankimine väike kulutus, mida ühistu saab lihtsalt korraldada.

Vaata ka:

ingel advent minuaeg.com jpg

Ingli Sõnum: Esmaspäev 11.12 – Pühapäev 17.12.2023

Sel perioodil on oluline märgata ja hinnata elu väikeseid imesid. Iga päev toob endaga kaasa

love 2331486 960 720 576x560 1

Nädala armastuse horoskoop – Esmaspäev 11.12 – Pühapäev 17.12.2023

Kalad (19. veebruar – 20. märts) Üldine suundumus: Te olete unistav ja empaatiline, otsides sügavat

error: Sisu on kaitstud!