Nakatumisnäitaja poolest on koroonaviiruse leviku risk tõusnud Eestis kõige kõrgemale ehk punasele tasemele. COVID-riskimaatriksi järgi on Eestis tegemist väga kõrge koroonaviiruse leviku ohuga, kuna 7 päeva keskmisena nakatub päevas 1000 ja enam inimest. Eestis levib koroonaviirusesse nakatumine väga laialt ja nakatumiste koguarv kasvab kiiresti.
Järjest suureneb ka 7 päeva keskmine hospitaliseeritute arv, mis on tänase päeva seisuga 42 inimest. Riskimaatriksi järgi on tegemist oranži ehk kõrge tasemega.
Täiendavalt jälgib valitsus täisvaktsineeritud täiskasvanud elanikkonna hõlmatust, mis on praegu 64,15 protsenti inimest.
Koroonaviiruse detailsem andmestik: https://www.terviseamet.ee/et/koroonaviirus/koroonakaart
Ühiskonnal on äärmiselt oluline järgida kehtestatud meetmeid: kanda koroonaviiruse nakkusohu suhtes mittekontrollitud avalikes siseruumides maske, liikuda hajutatult, kasutada desinfitseerimisvõimalusi, püsida haigena kodus. Ruumides ja asutustes, kus on ette nähtud koroonaviiruse nakkusohutuse kontroll, tuleb esitada COVID-tõend.
Raske haigestumise ja haiglasse sattumise eest tuleb kaitsta end vaktsineerimisega. Mida rohkem on täielikult vaktsineeritud inimesi, seda väiksem on surve haiglatele ja arstiabi üldisele kättesaadavusele.
Vaktsineerimine on muudetud võimalikult mugavaks üle kogu riigi. Juhul, kui inimene pole veel vaktsineerimisotsust teinud, saab informeeritud otsuse teha helistades perearsti nõuandetelefonile 1220 või rääkides oma perearstiga. Teavet vaktsineerimispunktide kohta saab telefonilt 1247 või veebilehel vaktsineeri.ee.