Vaktsineerimispass

OLULINE: Esmaspäevast 09.08 hakkab kehtima Eestis koroonapass.

Kel vaja lihtsalt Raekoja platsilt läbi kulgeda, saab seda teha. Koroonapassi küsitakse ainult Raekoja platsi kontsertidele pääsemiseks, lubas vanalinna päevade korraldaja Anne Velt.

“Meil on siia paigutatud kolm sissepääsu väravat erinevatest suundadest, kus kontserdile tulija peab Covid-tõendi või negatiivse testi ette näitama,” rääkis Anne Velt.

Koroonapassi ehk Covid19 tõendit peab ette näitama siseruumides kui osalejaid on üle 50 ja väliruumides kui osalejaid on üle 100.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettevõtlus- ja tarbimiskeskkonna asekantsleri Kristi Talvingu sõnul käivad sinna alla näiteks meelelahutuskohad.

“Kino, kontsert, teater, muusikasaala, muuseumid, spordiüritused, sportismiskohad ja spad, ujulad, veekeskused ja toitlustusasutused,” loetles Kristi Talving. “Kus ei pea näitama, on poed.”

Ettevõtjal või sündmuse korraldajal jääb aga valik, kas küsida koroonapassi või mahutada lihtsalt vähem. Apollo kino on näiteks juba välja hõiganud, et küsivad järgmisest nädalast kinokülastajatelt Covid-tõendit. Sama teed läheb ka Meremuuseum. Passi näitamisest võib inimene keelduda, kuid siis jääb tal ka soovitud teenus saamata.

Koronapass hakkab kehtima ka huviringides, küll aga ei küsita passi noorematelt kui 18 aastased. Ka vanalinna päevade lastealadele saavad lapsed niisama sisse.

“Alaealistelt me loomulikult ei küsi, kuid me jälgime täiskasvanud inimeste arvu,” ütles Velt.

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop: Reede 24 mai 2024

Jäär Täna keskendutakse perele ja emotsionaalsele heaolule. Hea aeg laadimiseks läbi lähedastega suhtlemise. Suhtlemine on

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Riigisisestel lennuliinidel tõusevad juunist piletihinnadRegionaalminister Piret Hartman saatis kooskõlastusele määruse eelnõu, mille alusel tõusevad juunist lennuliinidel piletihinnad.

„Piletihindu tõstetakse, kuna kehtivad piletihinnad ei vasta teenuse pakkumise tegelikele kuludele ning on võrreldes bussi-