Moderna

Moderna tahab, et inimesed võtaks enne talve veel kolmanda vaktsiinidoosi

Vaktsiinitootja Moderna andis teada, et koroona Delta variandi puhul kahest doosist ei piisa, mistõttu on vaja inimestel võtta veel kolmas doos.

Moderna arvates põhjustab koroona Delta variant massiliselt haigestumisi vaktsineeritute hulgas, vahendab The Hill.

Moderna kinnitas eile neljapäeval, et vaktsiin annab siiski vähemalt pooleks aastaks 93-protsendilise kaitse raske haigusvormi vastu. Vaktsiini mõju aga ajaga väheneb. Olukorras, kus Delta mutatsioon levib väga kiiresti, on inimeste kaitseks vaja kolmandat doosi.
Moderna märgib veebis, et praeguse arusaama kohaselt põhjustab Delta variant massiliselt haigestumisi vaktsineeritute hulgas. Seetõttu taotleb ettevõte USA-s kasutusluba kolmandate vaktsiinidooside jaoks juba augustikuus.

USA valitsuse koroonanõunik Anthony Fauci ütles, et USA-s alustatakse riskigruppide kolmanda doosiga vaktsineerimist niipea kui võimalik. Sama asja kavandavad ka Iisrael, Saksamaa ja Prantsusmaa. Maailma terviseorganisatsioon WHO on aga kritiseerinud kolmandaid doose olukorras, kus paljudesse riikidesse pole jõudnud veel esimesed doosid. WHO soovib, et kolmandate doosidega oodataks vähemalt septembrini, et vaesemad riigid jõuaks ohustatud grupid ära vaktsineerida esimese doosiga.

Moderna says everyone will need booster shots soon as vaccines wear off
Biotechnology company Moderna says it expects people will need to get a third dose of its COVID-19 vaccine before this winter as the delta variant will likely lead to more breakthrough infections.

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop: Reede 24 mai 2024

Jäär Täna keskendutakse perele ja emotsionaalsele heaolule. Hea aeg laadimiseks läbi lähedastega suhtlemise. Suhtlemine on

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Riigisisestel lennuliinidel tõusevad juunist piletihinnadRegionaalminister Piret Hartman saatis kooskõlastusele määruse eelnõu, mille alusel tõusevad juunist lennuliinidel piletihinnad.

„Piletihindu tõstetakse, kuna kehtivad piletihinnad ei vasta teenuse pakkumise tegelikele kuludele ning on võrreldes bussi-