Sunday , 28 November 2021
istock 000011686797small

OLULINE: Eesti kasutab koroonavaktsiini tõhustusdoosideks mRNA vaktsiine, sõltumata sellest, millega on algne vaktsineerimiskuur tehtud.

Eesti immunoprofülaktikakomisjon on heaks kiitnud kaks vaktsiini, millega tõhustusdoose teha: Pfizer/Biontech ja Moderna. Pfizer sai selle loa esimesena kätte, mistõttu on enamik inimesi, kel tõhustusdoos käes, saanud just Pfizeri süsti. Emma-kummaga vaktsineeritakse inimesi, sõltumata sellest, kas nad on varem vaktsineeritud AstraZeneca, Jansseni, Pfizeri või Moderna vaktsiiniga.

Ka juhul, kui inimene on juba algse kuuri saanud Pfizeri või Modernaga, võib ta tõhustusdoosi lasta teise vaktsiiniga teha.

Immunoprofülaktikakomisjoni liige Irja Lutsar ütleb, et Euroopas on pigem soositud ristvaktsineerimine, samal ajal kui USA-s hoitakse ühe vaktsiini joont.

“Segamine pole keelatud,” ütles ta ERR-ile, lisades, et uusimad teadusandmed peavad nn segamist isegi soovitatavamaks.

“Võtke see, mida teile pakutakse. Nad on üsna võrdsed,” lisas Lutsar.

Tõhustusdoos tehakse kas täisdoosi Pfizeri või poole doosi Modernaga, sest vaktsiinide annused on eri suuruses. Kui Pfizeri vaktsiini täiskogus on 30 mikrogrammi, siis Modernal koguni 100 mikrogrammi. Seetõttu piisab revaktsineerimiseks Moderna puhul poolest doosist ehk 50 mikrogrammist.
“Moderna vaktsiini ennast on ampullis oluliselt rohkem ja tõhustusdoos tehakse millegi peale juba, mistõttu pole ka neid antikehi nii palju tarvis kui alul. On ju ka üsna loogiline, et mida kõrgem on selle aine kontsentratsioon, seda enam tekib ka antikehi ning seda rohkem on ka kõrvalnähte,” põhjendas Lutsar Moderna poole doosi soovitust.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

covid kiirtest

Kiirtestid koolides andsid 2742 positiivset koroonatesti

Nelja nädala jooksul on koolides toimunud kiirtestimistes saadud 2742 positiivset testitulemust. Testimine jätkub, et avastada …

covid 19 g829362110 640

28.11 Ööpäevaga tuvastati 389 uut covid-19 haiget. Suri 2 koroonaviirusega nakatunud inimest

28. novembri hommikuse seisuga on haiglas 290 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 240 vajab haiglaravi raskeloomulise …

covid scaled

OLULINE: Väga nakkav Omicron viirus on jõudnud mitmele poole Euroopasse

Aafrikast alguse saanud koroona uus ja arvatavalt ohtlik tüvi Omikron on jõudnud ilmselt juba Taani, …

covid 19 gc5734fd40 640

Loe, mida sa peaks teadma uuest ohtlikust koroonaviirusest Omicron B.1.1.529.

Maailma Terviseorganisatsioon lisab tõenäoliselt reedel murettekitavate koroonaviiruse variantide sekka tugevalt muteerunud variandi B.1.1.529. Viroloogide sõnul …