Wednesday , 1 December 2021
lovi

KOHUTAV: Tallinna loomaaias on koroonaga nakatunud lõvi ( kes suri ) ja mõned ahvid.

2021. aasta alguses sai Tallinna Loomaaia lõvil Junal koroonaviiruse, kes oli vana ja kes lisaks neerupuudulikkusele sai ka koroonaviiruse. Juna tuli lõpuks magama panna. Tiit Maran sõnab, et see pole ainuke juhtum kui Tallinna loomaaia loomadel on diagnoositud koroonaviirus.

Peale selle said kolm või neli jaapani makaaki, kes said ka viiruse. Viimaste puhul hakkasime me testitulemustes kahtlema ja me tegime pimedad kordustestid, mis olid samuti positiivsed.

Need on olnud juhtumid, mille puhul kindlalt teame nakkuses, aga 100% kindlusega ei saa öelda, et juhtumeid pole rohkem olnud, sest maailma loomaaedade kogemuste põhjal tundub, et valdav osa loomadest põeb selle hästi kergelt läbi. Rasketest juhtumitest, mis oleksid lõppenud loomaaia looma surmaga, ma kuulnud pole.

Millised loomad on COVIDist enim ohustatud?

Ikka need, kes on inimesele kõige sarnasemad ehk inimahvid: gorillad, orangutangid, šimpansid jne. Samuti on seda suurtel kaslastel täheldatud. Väga tuntud näide on ka mingid, kellel on seda leitud karusloomafarmides. Esineb ka kurioosumeid, nagu näiteks Mongoolias avastati viirust kobrastelt.

Loe edasi SIIT
Allikas. Forte

Jaga

Vaata ka:

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …

collin armstrong 8FxJi5wuwKc unsplash scaled

T​artu Prismas kasutati maskita kliendi peal jõudu.

Laupäeva hilisõhtul Tartus Sõbra Prismat külastanud noormees sattus nägema enda sõnul mõistmatut olukorda. «Selle asemel, …