Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
testi tegemine

OLULINE: Alates esmaspäevast ( 17.01) saab koos koroonatestiga teada ka gripi ja RS-viiruse testitulemuse

Alates esmaspäevast saavad kõik, kellel on saatekiri avaliku testimise punkti, samast proovist kolm tulemust: lisaks koroonaviirusele ka A- või B-gripi ning RS-viiruse tulemuse.

Analüüsid teostatakse ühest proovimaterjalist korraga, proovivõtt ja proovi andmise võimalused jäävad samaks, teatas terviseamet.

Analüüside tulemused saab samaaegselt, keskmiselt 24 tunni jooksul pärast proovi andmist.

Keskkonda digilugu.ee kuvatakse nüüdsest kolm tulemust: lisaks koroonaviirusele ka A- või B-gripi ning RS-viiruse tulemus.

“Gripilaadsetesse haigustesse haigestumus on kasvanud,” ütles terviseameti gripikeskuse spetsialist Olga Sadikova. Ta lisas, et respiratoorsed viirused põhjustavad sarnase sümptomaatikaga hingamisteede infektsioone ning seetõttu on epidemioloogilisest olukorrast ülevaate saamiseks mõistlik nende viiruste esinemist tuvastada samaaegselt.

Gripi puhul on oluline viiruse varajane tuvastamine, mis annab arstile võimaluse määrata vajadusel patsiendile viirusevastane ravi. See omakorda vähendab gripist tingitud tüsistusi.

Respiratoor-süntsütiaalne viirusnakkuse (RSV) haigusnähud on sarnased muude gripitaoliste ägedate ülemiste hingamisteede viirusnakkustega, selgub terviseameti infomaterjalidest.

Analüüsiks saab anda nii ninaneelukaabet kui ka kurguloputusvedelikku. Viimase puhul on oluline olla vähemalt üks tund söömata ja joomata.
Juhul kui SARS-CoV-2 analüüsi tulemus on positiivne, teavitab lisaks terviseametile ka avaliku testimise kõnekeskuse kõnerobot inimest telefoni teel. Gripi ning RS-viiruse (lühend RSV) tulemusi saab vaadata digilugu.ee keskkonnast.

Reisieelselt jm põhjusel on inimesel SYNLAB-i tasulistes koroonatestimise punktides võimalik valida, kas soovitakse tavapäraselt SARS-CoV-2 määramist või nn PCR kolmikpaketti nimetusega Koroona-, gripi ning RS-viiruse määramine.

Loe ka: KUUM: Koroonapettus Eestis: gripp on tagasi ja süsteem testib end lõhki.

Allika. Err.ee

Vaata ka:

Taroskoop- Esmaspäev 22 aprill 2024

Täna, 22. aprillil 2. aprillil 2024, on Päike Sõnnis, tuues kaasa rahu ja tasakaalu energiat.

horoskoop

Horoskoop – Esmaspäev 22 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Võtke aega enda eest hoolitsemiseks ja stressi maandamiseks. Pöörake

error: Sisu on kaitstud!