Tuesday , 18 January 2022
Elroni rong scaled

OLULINE: Aastaks 2024 saab rongiga Tallinnast Tartusse pooleteise tunniga.

Eesti Raudtee plaanib raudteetrassi kõveraid sirgemaks ehitada, et aastal 2024 saaks Tallinnast Tartusse pooleteise tunniga. Õgvendustööde jaoks peab riik võõrandama ligi poolsada Tartu ja Jõgeva valla raudteeäärset erakinnistut.

Tartu vallas jääb tulevaste laugematele trassi osadele ette 14 kinnistut, mille omanikele saatis möödunud aasta viimastel päevadel vald vastava teate. Praeguseks on tulnud vastuväiteid kahelt maaomanikult.

“Kardetakse eelkõige müralevikut, juurdepääsude teema oli, lisaks veel rohevõrgustiku toime, et kas loomadele jääb piisavalt liikumisvõimalust. Kõige rohkem puudutab inimesi see, et mitu ruutmeetrit täpselt kellegi kinnistust maad ära võetakse,” lausus Tartu vallaarhitekt Egle Nõmmoja.

Kõige rohkem puudutavad õgvendused Jõgeva ja Tartu valda. Kokku peab riik enda omandisse võtma umbes 50 kinnistut, neist osal vaid metsamaa, ent teistel jäävad trassi alale ka ehitised.

Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin tõdes, et võõrandamiste tõttu võib ka ehitustööde senine ajakava nihkuda.

“Me elame ajakavas, et 2024 lõpus, kui tulevad uued rongid liinile, on trass õgvendatud ja kõik vajalikud tööd tehtud. Aga täna see on üsna suure riski all, sest on vaja maid võõrandada, kõik muud tööd teha. Üsna pingeline aeg on,” lausus Vjatkin.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

wise

OLULINE: Eestlaste Wise pakub oma töötajatele 126-päevast täispalgaga isapuhkust

Eestlaste asutatud Briti finantstehnoloogiaettevõte Wise alustab uue puhkusepoliitikaga, mis võetakse kasutusele ettevõtte kontorites kogu maailmas …

indoneesia

Indoneesia parlament kiitis heaks seaduse rajada UUS riigi pealinn Kalimantanisse.

Indoneesia uue pealinna rajamiseks kulub 35 miljardit dollarit ning selle nimeks saab Nusantara, mis tähendab …

26166979 1772717192749034 5215974079727849660 n

OLULINE: Postiteenused muutuvad oluliselt.

„Inimeste elukvaliteet peab olema tagatud igas Eestimaa nurgas ja postiteenuse kättesaadavus on kindlasti selle oluline …

kaja kallas 90185653

Peaminister Kaja Kallas: riik ei jäta inimesi energiavapustuses üksi.

Kõrged energiahinnad valmistavad tõsist muret meile kõigile. Inimesed on oma arveid saades šokeeritud ja see …