Wednesday , 1 December 2021
MG 5770 850x560 1

OLE KURSIS: Töötu võib saada täiendavat toetust! Samuti pikendatakse ajutiselt töötuskindlustushüvitise maksmise kestust.

22. novembril jõustuvad kollektiivlepingu seaduse, tööturuteenuste ja -toetuste seaduse ning töötuskindlustuse seaduse muudatused.

Nii saab töötule maksta ühekordselt täiendavalt 60 päeva töötutoetust, kui töötutoetuse maksmise ajavahemiku lõppemise kuul on täidetud järgmised tingimused: registreeritud töötuse määr üle-eelmisel kalendrikuul oli kõrgem kui 8,5%; töötutoetuse maksmise periood lõpeb ajavahemikul 2021. aasta 1. september kuni 2022. aasta 28. veebruar. Töötukassa arvutab eelmise kalendrikuu registreeritud töötuse määra ja avaldab selle oma veebilehel üks kord kuus hiljemalt jooksva kalendrikuu 10. kuupäevaks.

Muudatustega viiakse kollektiivlepingu laiendamise õigus kooskõlla ettevõtlusvabadust puudutava põhiseaduse paragrahviga. Suurenevad ka aluseta vallandatud töötajate ja ametnike hüvitised. Lisaks tuleb kahe või enama usaldusisiku olemasolu korral tööandjal võimaldada usaldusisiku ülesandeid tööajast täita kõigil usaldusisikutel vähemalt kahele usaldusisikule ettenähtud aja ulatuses.

Samuti pikendatakse ajutiselt töötuskindlustushüvitise maksmise kestust 60 kalendripäeva võrra juhul, kui registreeritud töötuse määr tõuseb Eestis üle 8,5%. Praegu on registreeritud töötuse määr 5,7%.’

Allikaks. Maaleht

Jaga

Vaata ka:

file 20191211 95111 fbz9rf

ILM: Neljapäev 2.12 – Sajab lund ja tuiskab, õhutemperatuur on -17..-8°C

Öösel: Pilvisus tiheneb. Saartelt alates hakkab lund sadama, vastu hommikut ka mandri lõunaosas, paiguti tuiskab. …

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …