Wednesday , 14 April 2021
lasteaed

Õiguskantsler: lasteaed ei tohi vanemalt küsida, miks ta oma lapse praegu lasteaeda toob

Kuna lasteaia pädevuses ei ole hind, kas vanemal on lapse lasteaeda toomiseks põhjus, pole lasteaia õigust ka vanemalt küsida, miks ta lapse lasteaeda toob. Kindlasti ei ole lasteaeda tuleku põhjuseid küsida lapselt, leiab õiguskantsler Ülle Madise.

 

 

Haridustöötajate liidu juht Remo Voltri pöördus õiguskantsleri poole küsimusega, kas lasteaial on õigus vanematelt küsida, miks laps lubas tuuakse, kui valitsus on andnud tungiva soovituse mitte lapsele ilma hädavajaduseta lasteaeda ega lapsehoidu. Ka soovis Voltri teada, kas lasteaial on õigus küsida lapse tervise kohta, kui on põhjust arvata, et möödunud lähikonnas on keegi koroonaviirusega nakatunud.

 

 

Õiguskantsler Ülle Madise selgitas oma vastuseid, et valitsus on küll soovitanud vanematel mitte viia lapsi ilma tungiva vajaduseeta lasteaeda või lapsehoidu, kuid pole seda keelanud. See tähendab, et lasteaia pole õigustatud valitsuse korralduse tuginedes keelduda viimase lasteaeda vastu võtmast, kui vanemad lapse lasteaeda toovad.

Madise märkis, et lapsevanemate võimalused korraldavad oma lapse või laste hoidmist väljaspool lasteaeda või lapsehoidu on väga erinevad.

 

 

“Kui perel on võimalik korraldada oma elu nii, et vanemad saavad tööd teha ilma viimase lasteaeda viimata, kui loomulikult valitsuse soovitused järgitakse. Samas, kui vanemal ei ole võimalik last koju jätta, on tal õigus teha lasteaeda olenemata sellest, mis tööd vanem teeb Vanemal ei pruugi olla võimalik viimane koju jätta, kui muud põhjused, näiteks koduste olude või pere elukorralduse tõttu. Ka siis on vanemal õigus lapsed lasteaeda viia. “

 

Õiguskantsler leidis, et kuna lasteaia pädevused ei ole hinnatud, kui vanemal on lapse lasteaeda toomiseks põhjus, pole lasteaia õigust ka vanemalt küsida, miks ta lapse lasteaeda toob.

Loe edasi SIIT

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

VIDEO: Peaminister Kaja Kallas – Piiranguid ei saa veel leevendada.

Valitsus arutas COVID-19 piirangute järkjärgulist leevendamist. Peaminister Kaja Kallase sõnul tuleb piirangute leevendamise jaoks olla …

Mees kaotas netikelmile üle 40 000 eur.

Investeerimiskelmus Politseile laekus teade, et möödunud aasta lõpus sai Mulgi vallas elav mees telefonikõne, milles …

Eesti tõusis rahvusvahelise konkurentsivõime edetabelis seitse kohta  

  Täna, 14. aprillil ilmunud Eesti rahvusvahelise konkurentsivõime aastaraamatu kohaselt tõusis Eesti 35. kohalt 28. …

soome

Eestlased lähevad üha rohkem Soome ehitajaks.

„Tööhõive on langenud aastaga umbes nelja protsendi võrra, sest Eesti inimesed on hakanud veel enam …