Esmaspäev , 5 juuni 2023
Erakorralised uudised

Norstati reitingud: nädalaga kaotas toetust EKRE

Värske küsitluse kohaselt toetab Reformierakonda 31,8 protsenti valimisõiguslikest kodanikest, mis on veidi vähem kui nädal varem, enim kaotas nädalaga toetust Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, mida toetab 22,8 protsenti valijatest, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat küsitlusest.

Liidrikohal jätkava Reformierakonna toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud, ent teisel kohal oleva EKRE toetus langes nädalaga 1,7 protsendipunkti võrra ning vahe Reformierakonnaga on üheksa protsendipunkti.

Kolmandal kohal oleva Keskerakonna toetus (16,6 protsenti) on kahe nädalaga 1,1 protsendipunkti võrra kasvanud ning vahe EKRE-ga 6,2 protsendipunkti.

loe lisaks:EKRE poliitik: Ukraina president Zelenskõi on narkomaan.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (10 protsenti), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,7 protsenti) ning Isamaa (7,2 protsenti). Viimase nelja nädalaga 1,5 protsendipunkti võrra toetust kasvatanud sotsid möödusid reitingutabelis Isamaast.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,7 ja opositsioonierakondi 39,4 protsenti vastajatest.

allikas: err.ee

Vaata ka:

5.06 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused

Eile 4.06 toimus 4 liiklusõnnetust, neist 1 tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 26 alkoholi või narko tarvitamistunnustega …