Teisipäev , 5 detsember 2023
Erakorralised uudised
galaxy 11188 1280

5 kuulsamat vandenõuteooriat.

KEDA SA USUD?

VANDENÕUTEOORIAD TEKKISID JUBA INIMKONNA AJALOO VÄGA VARASES ETAPIS. VANDENÕUTEOORIAD ON KÄSITLUSED, MIS ERINEVAD TÄIESTI VALITSUSE VÕI MITMETE SALATEENISTUSTE ESITATUD AMETLIKUST VERSIOONIST. VANDENÕUTEOORIA ILMUB VÄLJA PEA IGA SUUREMA SÜNDMUSE KOHTA, MIS MAAILMAS ASET LEIAB.

ALTERNATIIVSED SELETUSED ON TIHTIPEALE LAUSA NAERUVÄÄRSED, KUID MÕNIKORD ISEGI LOOGILISEMAD KUI AMETLIKUD VERSIOONID.

Vaatamata sellele kohtlevad vandenõuteoreetikute oponendid neid sageli kui peast põrunuid ja tähelepanu jahtivaid napakaid. Kuid vandenõud on olemas. Tänapäeva maailmas, mida valitsevad suured korporatsioonid, satuvad paljud firmad intriigide ja ametlike väärtõlgenduste pärast kohtusse. Mõned suuremate sündmuste kohta välja pakutud seletused, mida omal ajal peeti lihtsalt vandenõuteooriateks, on hiljem tõeks osutunud.

VANDENÕUTEOORIAID EI SAA EITADA

Seda sellepärast, et nende teooriate kaitsjad leiavad alati viisi, kuidas esitatud tõendeid ümber lükata. Sel põhjusel on aga „tavalisel” inimesel raske aru saada, mis tegelikult juhtus. Mõni usub ametlikku versiooni, teine aga vandenõuteooriat. Jääb sinu otsustada, kumba rühma ennast asetad ja mis on sinu arvates suurema tõenäosusega tõde.

SELLES ARTIKLIS PAKUME LUGEMISEKS MÕNED KÕIGE KUULSAMATEST VANDENÕUTEOORIATEST. LOE JA IMESTA!

1. KAKSIKTORNIDE HÄVING

Üks hullemaid ja samas tuntumaid terrorirünnakuid toimus 11. septembril 2001. aastal. Nagu eespool mainitud, on iga suurem sündmus vandenõuteooriate sihtmärk. Kaksiktornide häving ei ole samuti erand.

Tõestus rünnaku kui vandenõu tulemuse kohta on väga veenev. Selles ei ole mingit kahtlust. Ainus küsimus on, kes seda tegi. USA valitsus süüdistas Osama Bin Ladenit ja terroriorganisatsiooni Al Qaida. Kuid vandenõuteoreetikud väidavad, et rünnakute eest vastutab valitsus, konkreetsemalt George Bush ja tema kabinet.

Seda tehti arvatavasti selleks, et oleks võimalik alustada sõda Lähis-Idas ja pääseda ligi seal leiduvale naftale. Muidugi eitab USA valitsus järsult igasuguseid sellelaadseid väiteid, nimetades neid lollideks ja absurdseteks.

OMETI JÄTAB SÜNDMUSTE AMETLIK SELETUS ÕHKU MÕNEDKI KÜSIMUSED:

  • Kus on lennuk, mis rammis Pentagoni?
  • Kuidas on võimalik, et ükski kaamera selles hästi arenenud linnas seda ei märganud?
  • Tornid kukkusid kokku samamoodi, nagu kukuvad kokku dünamiidiga õhitavad hooned.
  • Kuidas on võimalik, et ameeriklased lubasid neljal lennukil lennata väljaspool ametlikku lennukoridori?

Selliseid küsimusi on veelgi. Ja me ei ole siiani saanud neile õigeid vastuseid. Vandenõuteooriaid toetavad lisaks ka Bushi administratsiooni 1990. aastatel tehtud avaldused. Tol ajal ütles kabinet, et neil on vaja Pearl Harbori sarnast katastroofi, et saada üldsuselt suuremat toetust. See poleks olnud esimene kord, kui valitsus ründab omaenda kodanikke, et sellest üht- või teistviisi kasu saada.

Ilmselt ei saa meie, tavalised inimesed, iialgi rahuldavaid vastuseid. Seepärast jätamegi lugejate otsustada, keda nad selle juhtumi puhul usuvad.

2. „MAAILMA VALITSEVAD ROOMAJAD!”

Üks ebatavalisemaid vandenõuteooriaid kinnitab, et maailma valitsevad ja juhivad kaugest galaktikast pärit roomajad. Nendel roomajatel on arvatavalt võime võtta inimkuju. Nad on Maa sisemuses asuvate jumalate rass ja nad on tulnud valguse kätte selleks, et Maad valitseda. Neid roomajaid on väga vähe, seepärast võtavadki nad meie planeedi oma kontrolli alla aeglaselt ja salaja.

Kõike seda väidab populaarne kõnemees David Icke. Ta usub, et paljud kuulsad ja mõjukad inimesed on tegelikult sisalikud. Nende hulka kuuluvat näiteks George Bush, kuninganna Elizabet II ja palju teised. Neid väiteid toetab ka Christine Fitzgerald, kes on printsess Diana kunagine usaldusalune. Ta väidab, et Inglise kuninglik perekond pärineb teiselt planeedilt.

NEED VÄITED PAISTAVAD PISUT ABSURDSED, EKS OLE?

Sel juhul oled vahest üllatunud faktist, et tollel David Ickle’il on arvukalt järgijaid. Tema loengud ja kõnepidamised on alati välja müüdud, kuigi neid korraldatakse eri paigus üle terve maailma. Samuti on huvitav see, et on olemas ka kenake hulk tema teooriat toetavaid veebisaite. Veelgi enam, David Ickle on kirjutanud kaheksateist raamatut.

3. MAANDUMINE KUUL

Inimkonna ajaloo üks suurimaid saavutusi oli maandumine Kuul 1969. aastal. Või siis mitte? Vandenõuteooriate pooldajad väidavad, et sellist asja ei juhtunud. Nende veendumuse kohaselt pole inimene iial jalga Kuul maha saanud. Arvatavalt oli kogu lugu NASA kavandatud ja filmiks tehtud.

VANDENÕUTEOREETIKUD ÜTLEVAD, ET 1969. AASTAL EI OLNUD MEIE TEHNIKA KUUL MAANDUMISEKS PIISAVALT HEA.

Tõendina esitasid nad maandumisest tehtud filmikaadrid, kus olevat ebatavalised varjud, kogu aeg sama taust ja näha polnud ka ühtegi tähte. Ametliku teooria pooldajad on selliseid tõlgendusi eitanud, väites, et need ebatavalised asjad just tõestavad, et Kuul maandumine oli tõeline, kuna Kuu just selline ongi.

VÕIB-OLLA PANED NÜÜD IMEKS, MIKS PEAKS SELLIST MAANDUMIST ÜLEÜLDSE VÕLTSIDA?

Kõige populaarsem teooria väidab, et põhjuseks on see, et tol ajal võistlesid ameeriklased venelastega ja tahtsid neile näidata, et ameeriklased on piisavalt võimekad, et midagi sellist teha.  Samas on aga vaieldamatult kummaline, et inimene pole pärast 1969. aastat enam Kuul käinud. Võiks ju arvata, et teadlased tahavad seda järjest parema tehnika abil pisut rohkem uurida.

IGAL JUHUL ON NEED TEOORIAD PÕHJUSTANUD PALJU VIHA JA HUKKAMÕISTU.

Paljud kosmonaudid tunnevad end solvatuna, kui mõni üritab nende saavutusi olematuks teha. Buzz Aldrin, kes maandus Kuul koos Neil Armstrongiga, oli koguni nii solvunud, et lõi ühe vandenõuteoreetiku nina lömmi, kui teda süüdistati valetamises ja kogu Kuule maandumise loo võltsimises.

4. „GLOBAALNE SOOJENEMINE ON ILLUSIOON”

Veel üks populaarsemaid vandenõuteooriaid väidab, et globaalne soojenemine on jama. Selle teooria pooldajad väidavad, et teadlastel ei ole tõendeid selle kohta, et inimesed on põhjapooluse sulamise ja globaalse soojenemise peamine põhjus. Arvatakse, et teadlased on selle väite välja mõtelnud, et saada rohkem raha, mida siis oma vajadusteks kulutada, lastes paista, et nad otsivad lahendust atmosfääri soojenemise takistamiseks.

Üks teine teooria väidab, et valitsused tahavad oma rahvast veelgi rohkem kontrollida ja mõtlesid ökoloogilise probleemi just selleks välja. Need teoreetikud kinnitavad ühtlasi, et inimestel ei ole piisavalt jõudu, et mõjutada märkimisväärselt Maa atmosfääri. Enamik teadlasi ja keskkonnakaitsjad on neid teooriaid aga eitanud, väites, et inimkond peab nimetatud probleemiga kiiremini tegelema hakkama.

Veelgi enam, nad süüdistavad mitmeid korporatsioone ja tööstusettevõtteid, mis mõjutavad meie planeedi tervist kõige rohkem, kinnitades, et nood on meelega sellised kuulujutud valla päästnud ja loonud vandenõuteooriaid lootuses, et üldsus asub nende poolele. Hoolimata kõigest usume meie kindlalt, et looduse eest hoolitsemine on absoluutselt kiiduväärt, nii et ära tunne end halvasti sellepärast, et ostsid keskkonnasäästliku auto või et elad majas, mis saab energiat päikesepaneelidest.

5. „MEDITSIINI- JA FARMAATSIAETTEVÕTTED VALETAVAD MEILE”

Kuna inimestele meeldib riikliku tervishoiusüsteemi üle kaevata, on järgmist vandenõuteooriat arvatavasti kõige lihtsam uskuda. Selle kohaselt on meditsiini- ja farmaatsiaettevõtted meelega lõpetanud alternatiivsete ja looduslike ravimite väljatöötamise.

Mõni väidab isegi seda, et need ettevõtted loovad ise haigusi, et teenida ravimitelt, mida nad siis nende haiguste raviks müüvad. Nende inimeste arvates on AIDS laboris välja arendatud haigus. Vandenõuteooriate pooldajad väidavad, et on palju ravimeid, mis suudavad ravida teatud tüüpi haigusi, kuid meditsiiniettevõtted hoiavad neid meelega saladuses. Ometi leidub väga vähe selliseid väiteid ja süüdistusi kinnitavaid tõendeid.

Taas jääb lugeja otsustada, mida uskuda.

allikas: dormeo.ee

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com jpg

Armastuse horoskoop – Kolmapäev 6 detsember 2023

Neitsi (23. august – 22. september) Täna on sinu jaoks hea päev, et keskenduda oma

horoskoop

Horoskoop – Kolmapäev 6 detsember 2023

Kalade tähemärk on sel päeval erilise õnne all, mis kestab terve nädala. Neptuuni retrograadi lõppemine

error: Sisu on kaitstud!