kuunal

Noormehed peksid Tartus eakaaslase surnuks ja panid siis põlema

Kooliealine noor L. I. (alaealise täisnime me ei avalda – toim) meelitab Messengeri vestluses ohvri Tartus Kalevi tänaval asuva maja juurde, kus teda ootab kuueliikmeline kamp, kõik kas alaealised või värskelt 18-aastaseks saanud. Ohver jõuab kohale kell 2.36 ja neli noorukit hakkavad teda kohe peksma.

 

 

Seejärel võtavad kaks neist ohvril kahelt poolt kinni ja talutavad ta Nissan Pulsari sõiduauto juurde. Tollal 18-aastane Ren Henrik Lodi avab auto pagasiruumi luugi, kannatanu pannakse pagasiruumi ja luuk lüüakse pauguga kinni.

18-aastane Argo Kuus istub auto rooli ja sõidab ühte Tartu lähedal asuvasse alevikku. Auto peatub ja ohver rebitakse pagasiruumist välja.

 

Kolm noormeest hakkavad teda käte, jalgade ja mitmesuguste esemetega pähe ja kehasse peksma. Nad ei lõpeta enne, kui ohver on surnud, peas tömbi esemega löödud lahtine koljumurd. Seejärel valavad noormehed elutu keha üle kergesti süttiva vedelikuga ja panevad ta põlema.

 

 

Juba samal päeval, 13. märtsil peab politsei asjaosalised kinni.

Läksid kokkuleppele

 

Lõuna ringkonnaprokuratuur esitas kolmele noormehele, kes ohvri surnuks peksid ja surnukeha põlema panid, süüdistuse mõrvas. Nemad on siiamaani vahi all. Kolme ülejäänud mõrva juures olnud inimese vahistamist ei pidanud prokuratuur vajalikuks.

Kolm mõrvale kaasa aidanud noort sõlmisid veebruari alguses prokuratuuriga karistuskokkuleppe ja prokurör eraldas kolme kergema süüga noore süüasja muust kriminaalasjast. Tartu maakohtu kohtunik Heli Sillaots mõistis 16. veebruaril alaealise L. I., nüüdseks 19-aastase Ren Henrik Lodi ja 19-aastase Argo Kuusi süüdi mõrvale kaasa aitamises ja karistas neid tingimisi vangistusega.

 

 

Kohus tegi kindlaks, et alaealise L. I. osa kuriteos oli ohvri meelitamine sündmuskohale Messengeri vestluses. Nimelt vestles ta kell 2.05 hilisema mõrvaohvriga Messengeri vahendusel ja leppis kokku kohtumise. Samas oli ta teadlik, et noormehed tahavad ohvrile peksa anda selle pärast, mida L. I. oli neile rääkinud. Mida nimelt L. I. noormeestele ohvri kohta rääkis, seda prokuratuur praegu veel ei avalda, kuna kohtuprotsess kolme mõrvas süüdistatava üle veel käib. L. I. oli Tartumaa alevikus kohal ja vaatas pealt, kuidas ohver surnuks peksti.

 

 

Argo Kuusi roll kuriteos oli see, et ta juhtis autot, mille pagasiruumi ohver oli pandud. Kuus ise mõrva juures ei olnud, ta sõidutas ohvri mõrvapaigale ja kui too oli pagasiruumist välja võetud, sõitis minema.

Ren Henrik Lodi aitas mõrvale kaasa sellega, et avas Tartus Nissani pagasiruumi luugi, et kuriteokaaslased saaksid ohvri pagasiruumi panna.

Kohus mõistis kõik kolm süüdi vabaduse võtmises seadusliku aluseta ja kuriteost mitteteatamises. L. I. mõistis kohus veel eraldi süüdi kuriteole kihutamises ja kehalises väärkohtlemises.

Detaile veel ei avalda

Alaealisele L. I.-le mõistis kohus pooleteiseaastase tingimisi vangistuse kaheaastase katseajaga. Lisaks seadis kohtunik katseaja tingimuseks, et L. I. peab jätkama kooliskäimist ja omandama põhihariduse.

Ren Henrik Lodi ja Argo Kuus said mõlemad karistuseks üheaastase tingimisi vangistuse üheaastase katseajaga.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõuniku Maria Gonjaki sõnul ei saa prokuratuur praegu juhtunu kohta täpsemaid detaile jagada, kuna kolme mõrvas süüdistatava kohtuprotsess veel käib.

 

«Praegu saab öelda niipalju, et ohver ja mõrvas süüdistatavad noormehed ei olnud omavahel tuttavad, kuid nad olid eakaaslased,» ütles Gonjak ja märkis, et lisaks mõrvale on kolmele noormehele esitatud veel süüdistusi muudes kuritegudes.

Kuriteopaik ühes Tartumaa alevikus, kuhu ohver pagasiruumis sõidutati, ei ole seostatav ühegi süüdistatava elu- või viibimiskohaga. Prokuratuur praegu mõrvapaiga asukohta ei avalikusta. Tartust ei saa see kuigi kaugel olla, kuna ohvri kinnivõtmine ja peksmine Kalevi tänaval leidis kohtudokumentide alusel aset kell 2.36–2.45. Ohvri surmaajana on aga kohtuotsuses mainitud kell 3 öösel.

Tartu kohtute pressiesindaja Anett Kreitsmann ütles, et protsess jätkub kinnisena. Kohtuotsus on kavas välja kuulutada 21. aprillil.

Allikas Postimees

 

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 28 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on hea päev, et alustada uusi projekte või

euroopa liit

Komisjonid keskenduvad avalikul istungil Eesti huvidele Euroopa Liidu järgmises eelarves

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon arutavad täna kell 13.30 algaval avalikul istungil, millised