Friday , 24 September 2021
covid scaled

Nakatumiskordaja on Eestis kõvasti langenud, aga mida teeb Eesti.. Uued piirangud.

Nakatumiskordaja R on tugevalt langenud ning praegune viiruslik olukord meenutab mullust novembrikuud, ütleb matemaatilise statistika professor, teadusnõukoja liige Krista Fischer.

Kui mõni nädal tagasi käis nakatumiskordaja R ära 1,6 peal, siis nüüdseks on see langenud 1,1 ja 1,2 vahele, kinnitab Fischer.

“Eelmise nädala nakatumised olid üsna samal tasemel kui üleeelmisel, toimunud on väike kasv,” iseloomustas ta.

Fischeri hinnangul on praegune viiruslik pilt analoogne mulluse novembriga, mil nakatumiskordaja langes samuti kiiresti 1,1 peale, kus seisis mõnda aega, kuni lõpuks tuli kiire tõus.

“Kas nüüd jätkub samamoodi, ei oska öelda,” tunnistas Fischer.
Kuigi terviseamet prognoosis paar nädalat tagasi, et kui meetmeid tarvitusele ei võeta, jõuab olukord 2500 nakatumiseni nädalas, siis praegune trend seda võimalust enam ei peegelda.

“See stsenaarium oligi neil pandud tingimustega, et kui midagi ette ei võeta, jätkub kasv samas tempos ja pikalt. Aga võeti ju midagi ette. Kas aitas nüüd see, et ühistranspordis mask ette pandi või tulid sõnumid, et on vaja ettevaatust, aga tundub, et alla see kasvutempo läks,” ütles Fischer, kes usub, et mõju avaldasid nii sõnumid kui ka täiendavad ettevaatusabinõud koostöös.

Eestis siiski hakkasid nakatumised vähenema samal ajal, kui ühistranspordis maskikohustus kehtestati ja enne üritustele mahupiirangute rakendumist.

Fischer prognoosib, et ka edaspidi jätkub nii, nagu mullu novembris: nakatumiste kasv on küll aeglustunud, ent päris alla see ei lähe, vaid jääb aeglaselt edasi kasvama.

“Riskimaatriksi järgi ka suremuses on väga novembrisarnane pilt,” lisas ta.

Jaga

Vaata ka:

vaktsiin

Koroonavaktsiini eesmärk on, et me oleksime tervemad ja õnnelikumad.

„Maailmas tehakse uuringuid ja ma kuulsin eelmisel nädalal Ameerika ekspertide diskussioonist, et tõenäoselt tuleb laste …

reovesiminuaeg

Reoveeuuring ennustab nakatunute arvu kasvu Põhja-Eestis

Tartu Ülikooli juhitava reoveeuuringu sellenädalased tulemused näitavad koroonaviiruse koguse kasvu. Eelmiste nädalatega võrreldes on kasv …

13074736t1hd2da

24.09 Ööpäevaga tuvastati 548 uut covid-19 haiget, suri 4 koroonaviirusega nakatunud inimest.

24. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 141 inimest. Kokku on haiglas 169 …

rase

Ülevaade paratsetamooli võimalikule loodete arengut kahjustavale mõjule.

Neljapäeval avaldas rahvusvaheline teadlasrühm ülevaate, kus osutab paratsetamooli võimalikule loodete arengut kahjustavale mõjule. Siiski pole …