Laupäev , 2 märts 2024
eur g8ff142549 640

MTA avab maamaksu prognoosikuva, maamaksu maksjate arv tõuseb


Maksu- ja tolliamet (MTA) avas tänasest oma e-teeninduses 2024. aasta maamaksu prognoosikuva. Möödunud aastal läbi viidud korralise maade hindamisega seoses on hüppeliselt tõusnud nende inimeste hulk, kelle maamaks on üle viie euro, mis tähendab, et MTA väljastab neile maksuteate.

MTA andmetel on prognoosiliselt üle viie euro maamaksu maksjate arv 2024. aastal ligi 1,7 miljonit, mis on 2023. aastaga võrreldes ligi 300 000 inimese võrra enam. See tähendab, et ligi 60% Eesti maaomanikest peab tasuma maamaksu.

Maamaksu prognoosikuvas saab maaomanik vaadata, kui suur on tema maa maksustamishind ja sellest lähtuv maamaks. Prognoos on esialgne ja võib muutuda, kui maaomanik esitab MTA-le maamaksu määramiseks mõjuvaid asjaolusid tõendavaid dokumente.

Maamaksu tasumise tähtaeg on 1. oktoober 2024.

Miks maamaksu maksjate arv kasvab?

Maamaksu maksjate arvu kasvu põhjuseks on möödunud aastal läbi viidud korraline maade hindamine. Maa hindamine toimub iga nelja aasta tagant ja selle eesmärk on määrata maa maksustamishind, mis on aluseks maamaksu arvutamisel.

Möödunud aasta hindamisel tõusis maa hind keskmiselt 20%. See tähendab, et maamaksu alus on suurenenud, mis omakorda toob kaasa maamaksu kasvu.

Kellele tuleb maamaksu maksta?

Maamaksu peab maksma kõik kinnisasja omanikud, välja arvatud teatud erandid, näiteks riigile kuuluvad maaüksused ja elamumaa, mille maksustamishind ei ületa 1000 eurot.

Maamaksu määr on 0,1-0,5% maa maksustamishinnast. Maamaksust on vabastatud maa, mille maksustamishind ei ületa 1000 eurot.

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Laupäev 2 märts 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Keiser. Täna on aeg võtta vastutus oma elu

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse Horoskoop – Laupäev 2 märts 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna on suurepärane päev romantika jaoks. Teie energia on

error: Sisu on kaitstud!