Tervis

MIS ON KÜLMETUS?

Külmetus on viirusinfektsioon, mida võib põhjustada üle 200 erineva viiruse. Kuigi tegemist on ebameeldiva haigusega, peaksid sümptomid mõne päevaga kaduma ja täielik paranemine toimuma nädala jooksul. Külmetus nakkab ainult siis, kui te õhu kaudu kergesti leviva viirusega otseselt kokku puutute. See on põhjuseks, miks talvekuudel on külmetus sagedasem; selle põhjuseks ei ole mitte külm õhk, mis nagu paljud inimesed arvavad, võimaldab viirusel levida, vaid hoopis palju inimesi köetavas ruumis koos. Köha ja aevastused liiguvad sellistes kuiva ringleva õhuga kohtades ringi ja levitavad viirust.

 

Te teate, et olete saanud endale külmetuse, kui teie kurk muutub valusaks, tekib köha, väsimus, ootamatu aevastamine või ninakinnisus. Viimane on üks külmetuse kõige halvemaid sümptomeid. See võib muuta keeruliseks sellise lihtsa asja, nagu hingamine, mille tulemuseks on vähene uni ja unerütmi häired, mis ei ole üldse hea, kuna üks parimaid külmetuse raviviise on puhkus. Teised ninakinnisuse raviviisid on ninaloputus, aurutamine, õhuniisutajad või Otrivin’i (ksülometasoliin) sarnased ninaspreid, kui te soovite kohest leevendust.

 

Leevendus
On olemas veel mõningaid viise, mis aitavad paranemiseni seisukorda leevendada. Ohtra vedeliku joomine hoiab teid hüdreerituna ja aitab infektsiooni välja uhtuda. Kui te olete piisavalt julge, siis nagu mõned inimesed väidavad, aitab ninakinnisust leevendada vürtsiste toitude söömine!

 

Antibiootikumid külmetuse korral ei aita, kuna need on mõeldud bakterite, mitte viiruste vastu. Kõige parem on hoida antibiootikume selleks ajaks, kui neid tarvis läheb, et vältida nende liigsest kasutamisest tingitud resistentsust. 

Jaga
Back to top button