Tuesday , 18 January 2022
kohus

MIKS? Viru maakohus kaalub jaanuaris viie inimese mõrva eest eluks ajaks vangistatud meeste vabastamist

Viru maakohus arutab 11. jaanuaril praeguseks 52-aastase Oleg Borissovi ja 17. jaanuaril 52-aastase Andrian Ojala vabastamist eluaegse vangistuse kandmiselt tingimisi. Eelmiste kuriteokaaslane, praeguseks 47-aastane Albert Solodov kannab samuti eluaegset vangistust.

Ida-Viru maakohus määras 1996. aasta veebruaris Albert Solodovile, Andrian Ojalale ja Oleg Borissovile jõhkrate mõrvade eest surmanuhtluse, mis aga hiljem asendati eluaegse vangistusega.

Süüdistuse järgi peksid Kohtla-Järvelt pärit Borissov, Ojala ja Solodov 1994. aasta 9. oktoobril Saka külas surnuks 91-aastase Ida, kellel arvati olevat kodus kulda ja abikaasast jäänud jahipüss. Mõrtsukad otsitud asju ei leidnud ning süütasid kuriteojälgede varjamiseks maja.

1994. aasta 11. oktoobril otsustasid Borissov ja Solodov purjuspäi ärandada Saka piimafarmist auto GAZ-52 ning tungisid öösel farmi administratiivhoonesse, et võtta sealt garaaži võtmed. Neid märkas farmi kurttumm valvur, 63-aastane Ants, kuid Borissov ja Solodov peksid teda kuni too teadvuse kaotas. Samal ajal oli administratiivhoone brigadiri ruumis raamatupidaja, 53-aastane Mare, kelle Borissov ja Solodov otsustasid samuti tappa.

Süüdistuse järgi lülitasid kurjategijad välja farmi välisvalgustuse, Solodov tungis brigadiri tuppa ning lõi seal valveruumist kaasa võetud metalltoruga naisele korduvalt pähe. Kui naine kaotas teadvuse ja kukkus põrandale, jätkas Solodov tema peksmist. Uskudes, et naine on surnud, võtsid Borissov ja Solodov ruumist garaaživõtmed ja lahkusid, kuid farmi auto jäeti ärandamata. Samal hommikul avastati veretöö ohvrid ja toimetati Kohtla-Järve haiglasse, kus valvur suri teadvusele tulemata kaks kuud hiljem. Raskelt vigastatud naise elu õnnestus arstidel päästa.

1994. aasta 11.oktoobril tapsid purjus Borissov, Ojala ja Solodov vara saamiseks Ida-Viru maakonna Kohtla vallas Kolga-Saka küla elanikud, 69-aastase Valentina ja tema invaliidist abikaasa, 73-aastase Alberti. Mõrtsukad said majast jahipüssipadruneid ja mõnesugust väheväärtuslikku kraami ning süütasid kuriteojälgede varjamiseks maja.

1994. aasta 13. oktoobril lõi Borissov Jõhvis Vahe tänaval 64-aastasele Mariale pudeliga pähe ning lohistas naise garaažide taha, kus peksis teda veel pudeliga pähe.
Üliraskelt vigastatud naine toimetati Kohtla-Järve haiglasse, kuid ta suri teadvusele tulemata kolm päeva hiljem.

Kohus mõistis lisaks roimadele Borissovi, Ojala ja Solodovi süüdi veel mitmes 1994. aastal Ida-Virumaal toimepandud varguses ja sõiduki ärandamises.

Meeste karistusaja algust arvestatakse nende kinnipidamisest 1994. aasta 19. oktoobril.

Seaduse järgi on eluaegsest vangistusest võimalik tingimisi vabaneda, kui on kantud 25 aastat. See tähtaeg saabus meestele 2019. aastal, kuid toona ei pidanud kohtud meeste vabastamist põhjendatuks.

Jaga

Vaata ka:

wise

OLULINE: Eestlaste Wise pakub oma töötajatele 126-päevast täispalgaga isapuhkust

Eestlaste asutatud Briti finantstehnoloogiaettevõte Wise alustab uue puhkusepoliitikaga, mis võetakse kasutusele ettevõtte kontorites kogu maailmas …

indoneesia

Indoneesia parlament kiitis heaks seaduse rajada UUS riigi pealinn Kalimantanisse.

Indoneesia uue pealinna rajamiseks kulub 35 miljardit dollarit ning selle nimeks saab Nusantara, mis tähendab …

26166979 1772717192749034 5215974079727849660 n

OLULINE: Postiteenused muutuvad oluliselt.

„Inimeste elukvaliteet peab olema tagatud igas Eestimaa nurgas ja postiteenuse kättesaadavus on kindlasti selle oluline …

Elron rong

Tallinna-Tartu rongid hilinevad soojakraadide tulekuni

Viimase kahe nädala jooksul on mitmed Tallinna-Tartu rongid hilinenud või osaliselt asendatud bussidega, kuna äsja …