Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
loht

Miks õhtuti kõht punni läheb ja raskem on olla?

Kui pärast söömist läheb kõht punni ja raskemaks, on sellel mitmeid põhjuseid. Kõige sagedasem põhjus on see, et magu on täis toitu. Magu on elastne organ, mis võib venitada, et mahutada suuremat toidukogust. Kui magu on täis, võib see suruda kokku ümbritsevaid organeid, sealhulgas soolestikku, põit ja maksa. See võib põhjustada kõhu punnitamist ja raskustunne.

Teine põhjus, miks kõht pärast söömist punni võib minna, on see, et toit põhjustab gaase. Gaasid võivad tekkida, kui toitu ei seedita korralikult. See võib juhtuda, kui sööte toitu, mis on teie jaoks raskesti seeditav, või kui teil on seedehäired, näiteks kõhukinnisus või kõhulahtisus.

Kolmas põhjus, miks kõht pärast söömist punni võib minna, on see, et toit põhjustab puhitust. Puhitusi põhjustavad gaasid, mis kogunevad soolestikku. Gaase võivad tekitada mitmed asjad, sealhulgas toit, mis sisaldab süsivesikuid, mis on inimesele raskesti seeditavad, näiteks oad, läätsed ja kapsas.

Kui kõht pärast söömist punni läheb, on oluline välja selgitada, mis selle põhjustab. Kui kõht on punnis, kuna magu on täis toitu, võib aidata väiksemate toidukoguste söömine sagedamini. Kui kõht on punnis gaaside tõttu, võib aidata kiudaineterikka toidu söömine, mis aitab toitu seedida. Kui kõht on punnis puhituse tõttu, võib aidata vältida toitu, mis põhjustab gaase.

Siin on mõned näpunäited, kuidas vältida kõhu punnitamist pärast söömist:

  • Söö väikseid toidukoguseid sagedamini. See aitab vältida mao ülekoormamist.
  • Söö aeglaselt ja näri toitu korralikult. See aitab seedimist alustada.
  • Lisa oma dieeti kiudaineid. Kiudained aitavad toitu seedida ja vähendada gaaside teket.
  • Väldi toitu, mis põhjustab sulle gaase. Kui sa tead, et teatud toidud põhjustavad sulle gaase, siis väldi neid.
  • Joo piisavalt vett. Vesi aitab toitu seedida ja vähendada gaaside teket.

Kui kõht on punnis pärast söömist, võib see olla ebamugav ja isegi valulik. Kui kõhu punnitamine on sagedane või kui see on väga tugev, on oluline konsulteerida arstiga, et välistada tõsised terviseprobleemid.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!