Sunday , 28 November 2021
mihailkolvart

Mihhail Kõlvart valiti taas Tallinna linnapeaks

Tallinna linnavolikogu valis neljapäeval Tallinna linnapeaks taas keskerakondlase Mihhail Kõlvarti.

Kõlvart kogus 79 liikmega Tallinna volikogus 45 häält, tema vastaskandidaat Urmas Reinsalu 21 (Isamaa) häält. Hääletas 70 kohalolnud volikogu liiget.

Kõlvart valiti esimest korda Tallinna linnapeaks 2019. aastal, kui senine linnapea Taavi Aas läks majandus- ja taristuministriks. Enne seda oli Kõlvart aastast 2011 abilinnapea hariduse, kultuuri, noorsoo, spordi ja integratsiooni valdkonnas.

Tänavustel kohalikel valimistel kogus Kõlvart, kes kandideeris Tallinnas Lasnamäe ringkonnas, üle riigi parima tulemuse, 27 663 häält. Kõlvart on Keskerakonna liige alates 2008. aastast.

Volikogu otsustas ka, et volikogu esimehe koht on palgaline ning sellele kohale valitud sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski hakkab põhipalka saama 6100 eurot kuus.
Volikogu aseesimees Kalle Klandorfile (Keskerakond) määras volikogu hüvitiseks 50 protsenti palgalisest tasust ehk 2600 eurot. Kuna linnavolikogu teine aseesimees Kristen Michal (Reformierakond) on oma linnavolikogu liikme volituste ajal ka riigikogu liige, siis talle seadusest tulenevalt linnavolikogu töö eest hüvitist ei maksta.

Volikogu kinnitas ka linnavalitsuse koosseisu seitse abilinnapead, mida on ühe võrra rohkem kui eelmise linnavalitsuse ajal. Koalitsioonilepingu järgi kuulub neli abilinnapea kohta Keskerakonnale, kolm sotsiaaldemokraatidele. Keskerakonna abilinnapeadeks määrati Vadim Belobrovtsev, Betina Beškina, Andrei Novikov ja Vladimir Svet, sotsiaaldemokraatide abilinnapeadeks Madle Lippus, Kaarel Oja ja Joosep Vimm.

Tallinna linnapea põhipalk on 6100 eurot kuus, Tallinna abilinnapeadel 5200 eurot.

Linnavolikogu määras neljapäeval ka alalised komisjonid, mida on kokku kümme, ning valis neile esimehed ja aseesimehed: haridus- ja kultuurikomisjon (esimees Deniss Presentsov, aseesimees Ivan Makarov), innovatsioonikomisjon (esimees Aivar Riisalu, aseesimees Toomas Uibo), keskkonna- ja kliimakomisjon (esimees Maris Hellrand, aseesimees Liina Normet), korrakaitse- ja tarbijakaitsekomisjon (esimees Kalle Klandorf, aseesimees Riina Solman), linnamajanduskomisjon (esimees Urmas Mardi, aseesimees Joel Jesse), linnavarakomisjon (esimees Eha Võrk, aseesimees Erik Vest), rahanduskomisjon (esimees Maris Sild, aseesimees Argo Luude), revisjonikomisjon (esimees Urmas Reinsalu, aseesimees Jevgeni Ossinovski), sotsiaal- ja tervishoiukomisjon (esimees Märt Sults, aseesimees Helle-Moonika Helme) ja õiguskomisjon (esimees Peeter Järvelaid, aseesimees Mart Kallas).

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

soome

Täna pühapäeval jõustuvad Soomes karmimad restoranipiirangud

Restoranides lõpeb alkoholi müük kell 17, välja arvatud juhul, kui nad nõuavad oma klientidelt koroonapassi.   Valitsus …

reis

Iisrael keelab enamikul välisturistidel riiki sisenemise

Iisrael keelab seoses koroonaviiruse uue tüve levikuga enamikul välisturistidel riiki sisenemise, vahendas laupäeval väljaanne Haaretz. …

lumi

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile pühapäevaks tiheda lume-ja jäitevihma saju esimese taseme tormihoiatuse. Teed on väga libedad.

28.11 Lumesadu jätkub. Saartel ja rannikualadel tuiskab. Põhja-Eestis suureneb hommikul jäiteoht! Hommikul ja päeval sajab …

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

28.11 Ööüäeva liiklusinfo ja õnnetused.

Eelmise ööpäeva jooksul tabati 2 narko- ja 16 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti. Liiklusõnnetused 27.11.2021 kell …