Wednesday , 24 July 2024
Erakorralised uudised
eur

Mida saab 35 euro eest? 


 
Majanduslik eduelamus väljendab eelkõige kindlustunnet ja iseseisvust. See võib peituda suutlikkuses katta oma igapäevased vajadused, näiteks toidu- või eluasemekulud, või võimaluses paigutada osa sissetulekust materiaalsetesse soovidesse. Samas võib eduelamust tunda ka oma rahaliste eesmärkide saavutamisest – säästupuhvri olemasolust või investeerimisportfelli kasvuprotsendist – ning oma saavutustelt ka kogukonda tagasi panustades.

Eduelamuse ühisnimetajaks on aga eelkõige heaolutunne, mille saavutamise vahendiks on tihti raha. Nõnda tasub endalt küsida, kui saaksite 35 eurot, siis kuhu te selle raha paigutaksite? Kas panustaksite materiaalsesse või käega katsutamatusse? Kas tänasesse päeva või kaugema perspektiiviga tulevikku? Kas iseendasse või hoopis neisse, kes praeguses eluetapis toetust vajavad? 


 
Nõnda nagu peegeldab väärtushinnanguid sõnakasutus,annab väärtustest mõista ka rahakasutus. 35 euro paigutamisele mõeldes kangastub inimestel enamasti silme ette ostukorv, kuhu on kuhjatud head-paremat söödavat; kontsert, millest saadav elamus jääb meelde pikaks ajaks; riideese, mille taskukohase hinna tõttu sai ostuotsus tavapärasest kiiremini langetatud või hoopistükkis investeering, mis kogub väikeste rahasüstide mõjul hoiuses üha suuremat väärtust.  


 
Mööduv kulu vs investeering tulevikku 
 
Kui mõne unistus on rikkaks saamine, siis teise unistuseks võib olla hoopistükkis kunstnikuna oma galerii avamine või sportlasena maailma tippu jõudmine. Kuigi unistusi mõõta ei ole võimalik, saab hinnata nendesse panustamist. Tundub ebavõrdne, et teekond oma unistusteni võib olla mõnele raskem kui teistele, sest tihti jäävad järgmised sammud eesmärgini puuduvate vahendite taha.  


 
Nõnda võib vahel iseenda hetkevajadustesse ja eesootavasse panustamise asemel olla suurem väärtus tuge vajavate inimeste abistamisest, kelle jaoks pole 35 eurot pelgalt mööduv kulu, vaid investeering arengusse ja tulevikku.  


 
“SEB Heategevusfondi hobistipendiumiga anname lastele, kes ei saa kasvada oma päritolu peres, hobitegevuse näol kaasa uued oskused ja huvid, millele pühenduda, ning sõbrasuhted, millele ka täiskasvanuna toetuda. Kunstiringis, jalgpallis või viiuliõppes käies saavad lapsed tunda end oluliste ja väärtuslikena ning näevad, et neis on potentsiaali ja nad on oodatud. Annetajate panustamisel saame katta 35 euro eest lapse ja noore huviringi või treeningu osalustasu. Iga Eesti laps loeb, iga lapse huviring on oluline,” rääkis SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi


 
SEB Heategevusfond ootab hobistipendiumitesse panustajaid – iga annetaja saab olla investoriks asendushooldusel elavate laste ja noorte unistustesse. 

Allikas. SEB


Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Valitsus andis Riigikogu ees ametivande

Valitsus andis täna Riigikogu ees ametivande ja astus ametisse. Suulise ametivande andis peaminister Kristen Michal

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Transpordiameti ja Politsei- ja Piirivalveameti Pärnu jõe ühisreid tuvastas mitmeid rikkumisi

Transpordiameti väikelaevade üksuse inspektorid tegid koos Politsei- ja Piirivalveameti veepatrulliga eelmisel laupäeval Pärnu jõel ühisreidi