-1.8 C
Tallinn
Neljapäev 16. märts 2023
MõtteteradMida sa ei peaks suhte nimel ohverdama?

Mida sa ei peaks suhte nimel ohverdama?

Mida sa ei peaks suhte nimel ohverdama?

Suhetes on vaja aeg-ajalt teha kompromisse ja suruda alla oma tahtmine. Mõnikord pead iseend ohverdama partneri õnne nimel. Mis siis, kui pead aga suhtes ohverdama oma väärikuse või enda tõelise isiksuse? Toome sinuni need asjad, mida sa ei peaks suhte nimel mitte kunagi ohverdama.

 

1. Mitte keegi ei tohi sinu enesehinnangut madaldada

 

 

Armasta iseennast, usalda iseennast, austa iseennast ja ole enesekindel. Õiges suhtes peaks partner sinu enesehinnangut tõstma, mitte sind alavääristama ja muutma sind seetõttu kurvaks. Ära ohverda suhte nimel oma enesehinnangut ja oma väärikust, sest sa väärid ainult parimat!

 

 

2. Ära ohverda oma vabadust

Kui tegemist on tervisliku suhtega, siis tohid sõpradega õhtul välja minna, ilma et partner oleks liiga armukade, pahane või murelik. Kontrolliv ja domineeriv käitumine näitab, et kaaslane on liiga ebakindel. Tervislik suhe eeldab, et veedate üheskoos toredalt aega, kuid samas on teil mõlemal ka piisavalt privaatsust ning vabadust üksi olemiseks.

 

 

3. Sinu õnn tuleneb sinu sisemisest rahust

 

 

Et saaksid olla elus õnnelik, peab sinu sees valitsema rahu. Kui tunned, et oled tihti partneri tõttu rahutu, vihane ja närviline, siis tekitab see sulle stressi ja masendust. Meenuta korraks, kui tihti sa tülitsed kallimaga. Kas arvad, et suudate teha teineteist õnnelikuks? Võib-olla olete aja möödudes lahku kasvanud, mistõttu tunned, et suhe lihtsalt ei toimi enam. Seega – ära kunagi ohverda partneri nimel oma sisemist rahu, sest just see on kõige olulisem element, et saaksid ise olla õnnelik.

4. Ära kunagi loobu uutest kogemustest

Elu on täis põnevust ning sul avaneb elu jooksul kindlasti palju erinevaid võimalusi uuteks kogemusteks ja uuteks seiklusteks. Kui partner hoiab sind tagasi ning takistab sind uute kogemuste saamiseks, siis ei muuda sa sellega iseend õnnelikuks. Tugevas ja tervislikus suhtes peaks kaaslane sind inspireerima ja julgustama. Nii et, ära ohverda suhte nimel uusi kogemusi, sest just uued kogemused on need, mis sind õpetavad ja mis aitavad sul areneda.

 

 

5. Sinu õnn on sinu enda kätes

Suhe peaks toimima selliselt, et kaaslane toob sinu ellu õnne ja rõõmu, selle asemel, et sinu õnne pidurdada ja muuta sind pidevalt kurvaks. Kui partner halvustab negatiivselt sinu elu ja sinu valikuid, siis võib suhtes eksisteerida vaimset vägivalda, mistõttu ei ole tegemist tervisliku suhtega. Kui partner teeb sulle teadlikult haiget, siis peaksid kaaslasest lahti laskma. Ära ohverda mitte kunagi oma õnne, sest elu on nautimiseks.

 

 

6. Suhtle inimestega, kes on sinu jaoks tähtsad

Suhte algul on loomulik, et soovid veeta iga hetke koos uue kallimaga ja jätad sõbrad seetõttu veidi tahaplaanile. Kui oled partneriga kauem suhtes olnud, peaksid aega leidma ka oma sõpradele ja perekonnale. Kui partner keelab sul sõpradega kohtuda või oma perekonnale külla minna, siis ei ole kindlasti tegemist tervisliku suhtega. Seega – hoia inimesi, kes on sinu jaoks tähtsad ning ära lõpeta nendega suhtlemist, sest kaaslane on liiga domineeriv ning käsib sul oma lähedastest kaugeneda.

 

 

7. Sinu isikupära on see, mis teeb sind unikaalseks

 

 

Sinu iseloom kirjeldab sinu isiksust ja õigele kaaslasele peaksid sa meeldima sellisena, kes sa tegelikult oled. Suhtes peaks valitsema tingimusteta armastus, mistõttu partner ei soovi muuta sinu iseloomu ega sinu tõelist isiksust. Ära unusta, et kompromisside leidmine on täiesti normaalne, kuid sa ei peaks olema suhtes inimesega, kes ei aktsepteeri sinu isikupära ja soovib sind totaalselt muuta. Jää alati iseendaks ja leiad oma ellu õige kaaslase, kes hindab sinu tõelist isikupära, mis teeb sind unikaalseks.

8. Veeda oma aega lõbusalt

 

 

Kas tunned end partneri seltskonnas turvaliselt? Kas teil on koos lõbus ja naerate südamest? On loomulik, kui suhtes esineb aeg-ajalt erimeelsusi, kuid suhe peaks siiski enamasti olema õnnelik. Sa peaksid nautima oma elu koos kõige kallimaga, koos oma perekonnaga ja koos oma sõpradega. Partner peaks seda mõistma ja austama. Nii et, ära ohverda suhte nimel oma lõbusat poolt, sest igaüks vajab oma ellu mängulisust.

9. Ära kunagi loobu oma unistustest

 

 

Tugev ja õnnelik suhe toimib selliselt, et mõlemad partnerid toetavad üksteist igal eluetapil ning jagavad teineteisega oma õnne ja saavutusi. Sa ei pea olema partneri identne kaksik, mistõttu on loomulik, kui teil on erinevad unistused ja eesmärgid. Armastus aga eeldab, et partner elab sinu saavutustele kaasa ning julgustab sind, et sinu unistused saaksid täidetud. Ära loobu oma unistustest, kui partner halvustab negatiivselt sinu unistusi või tekitab sinus tunde, et sinu eesmärgid on tühised. Usu iseendasse ja kõik on võimalik.

10. Sa võid uskuda sellesse, millesse sa soovid uskuda

 

 

Sinu uskumused ja veendumused on need, mis on sinule omased ja mis teevad sinust inimese, kes sa tegelikult oled. Mitte keegi ei tohiks muuta sinu uskumusi, sest igaühel on õigus uskuda seda, mida ta soovib. Kuigi partneril võivad olla sinust erinevad uskumused, peab ta sinu uskumusi austama. Kui tunned, et kaaslane ei arvesta sinu veendumustega ning üritab sinu uskumusi totaalselt muuta, siis ei ole tegemist tugeva ja õnneliku suhtega.

Veel artikleid