0.3 C
Tallinn
Esmaspäev 6. veebruar 2023
MõtteteradKuidas olla vallalisena õnnelik?

Kuidas olla vallalisena õnnelik?

Kuidas olla vallalisena õnnelik?

 

 

Kui inimene on vallaline, näitab see, et ta on piisavalt tugev ja enesekindel, et ta on võimeline nautima oma elu ka üksinda. Kuid teekond õnneni ei ole alati lihtne. Mõned inimesed on vallalisena masenduses, hirmul, meeleheitlikud ja kurvad ning see tekitab neis negatiivseid emotsioone. Kuidas aga olla see tugev inimene, kes suudab täielikult nautida oma elu ka vallalisena? Järgnevalt toome sinuni võimalused, kuidas olla vallalisena õnnelik.

 

 

 

Märka ilu enda ümber

 

Kui sa ei näe oma elus midagi ilusat, siis järelikult sa ei pinguta piisavalt, et seda ilu märgata. Igaühe elus peitub maagilist ilu ja võlu ning tõeline oskus on seda ka märgata. Kui oled üksinda kodus ja kurbus poeb sinu hinge, siis mine loodusesse jalutama. Kuula linnulaulu või vaata, kuidas pilved sõuavad taevas. Istuta lilli, mine üksinda loodusesse piknikule, jaluta mere ääres, vaata päikeseloojangut, mine metsarajale jalgrattaga sõitma või vaata, kuidas tähed siravad öösel taevas. Märka ilu enda ümber, sest ilu teeb meid õnnelikumaks.

 

 

Hoolitse oma kodu eest

Kui elad üksinda ja sul ei käi kodus tihti külalisi, võib üsna kiiresti kaduda huvi oma kodu korras hoida. Mõne aja pärast võid märgata, et sinu kodus valitseb täielik segadus. Sellises kaoses võib tekkida masendus ja stress, mistõttu sa ei tunne end mugavalt oma enda kodus. Puhas kodu toob sinu ellu rohkem rõõmu, maandab stressi ja annab sulle ideaalse võimaluse lõõgastumiseks. Kui sulle meeldivad lilled, siis too aeg-ajalt ka värvilised lilled vaasi, et tuua oma koju veelgi rohkem positiivsust.

 

 

 

Mõttejõul on väga suur võim

Sinu mõtted võivad saada sinu parimaks sõbraks või muutuda vihavaenlaseks. Kui mõtled kas või natukene negatiivselt, kasvavad halvad mõtted paratamatult kui lumepall ning ühel hetkel väljuvad need kontrolli alt. Kui hakkad mõtlema, kui üksildasena end hetkel tunned, hakkad varsti endale korrutama, et sa jääd igavesti üksinda ning mitte keegi ei hakka sind kunagi armastama. Jälgi oma mõtteid ja peata negatiivsed mõtted enne, kui nad jõuavad kasvada nii suureks, et neid on peaaegu võimatu kontrollida. Kui tunned veidi kurbust ja üksildust, siis leia endale tegevusi, mis aitavad sul lõõgastuda, näiteks kuum mullivann, aktiivne sport, rahustav jooga või lemmikmuusika kuulamine.

Mine üksinda kohtingule

 

 

 

Kes ütleb, et sa ei võiks minna üksinda kinno või välja sööma? Korralda kohting iseendaga ning veeda iseenda seltsis kvaliteetaega. Kohtingu saad korraldada vastavalt oma soovidele, ilma et peaksid arvestama kellegi teise arvamusega. Ära unusta, et üksinda väljas käimine muudab sind kindlamaks ja loob sulle rohkem võimalusi uuteks tutvusteks.

Loo midagi väärtuslikku

 

 

Kui soovid olla üksinda õnnelik, siis tee seda, mis toob sinu ellu rõõmu. Leia tegevusi, mis aitavad sul areneda ja mis teevad su tuju heaks. Kirjuta oma isiklik raamat, õpi uut võõrkeelt, avalda oma mõtted blogis, võta vastu mõni huvitav projekt, leia uusi põnevaid toiduretsepte või avasta endas kunstiline külg. Ära veeda oma vaba aega vaid teleri ees lösutades, vaid loo midagi väärtuslikku ning muudad end seeläbi õnnelikumaks.

Veel artikleid