Erakorralised uudised
metsavana414

METSAVANA: Lund tuleb ohtralt juurde aga külma ei tule.

Maalehe ilmatark Arvo Saidla Rapla lähedalt Koikse külast rahustab suusasõpru, kinnitades, et maratonilumega ei pea muretsema. Tema sõnul näitab seapõrn, et veebruaris saame lund veel omajagu ning usub, et seda jätkub ka Tartu suusamaratoni ajal.

Pakast, ehk alla –25 kraadi, tema sõnul sel talvel enam tulla ei tohiks. Ent see ei tähenda, et külma üldse ei tule. 10–15 miinuskraadi, mõnel pool isegi 20 või kraad-paar rohkem, on meid sel talvel veel ootamas, ennustab Saidla. Õnneks mitte liiga sageli.

“Veebruar võib-olla isegi ei ole pikaajalisest keskmisest külmem, see on normilähedane. Tundub, et jaanuar jääbki kõige külmemaks talvekuuks,” leiab ta, mis kattub sünoptikute arvamusega. Kui veebruar jääb tema arvates külma osas natuke lahjaks, siis märts kompenseerib selle ja on jälle normist külmem.

“Märtsi algus on sarnaselt veebruari lõpupäevadega sama külm edasi, öösel vahel 10–15 miinuskraadi, päeval mõni kraad külma,” ennustab Saidla.

Positiivse poole pealt märgib ta, et märtsis on päikest palju. Võib-olla veel mitte esiotsas, aga kuu edenedes aina enam. Seega, kuigi keskmisest külmem kuu, toob märts siiski üsna ilusad ja päikeselised ilmad.

Paljud inimesed on sünoptik Kairo Kiitsaku tormi ennustusest pettunud.

10 põhjust, miks sa veel vallaline oled

Vaata ka:

Daniel Gallego

LEITUD: Politsei otsib Võru kandis kadunud 65-aastast Ilmarit

Nimelt märkas täna hommikul juhuslik mööduja Ilmarile sarnanevat meest liikumas Võru vallas Võru-Räpina teel. Ta

lumikelluksed

Märtsikuu 2024 horoskoop – Armastus, töö ja raha.

Loe ka teisi horoskoope https://minuaeg.com/horoskoop/ KALAD Armastus. Armastusel on tuhat varjundit ja need ei ole

error: Sisu on kaitstud!