Uudised

Maxima äpp pärjati järjekordse auhinnaga

Ligi kaks aastat tagasi kasutusele võetud Maxima äpp pärjati järjekordse auhinnaga. Aasta Kaubandustegu 2020 tiitli saanud ja Aasta Turundustegu 2021 finaali jõudnud lahendus võitis nüüd Kuldmuna 2022 konkursil kõrge tunnustuse.

Maxima äppi eelmise aasta sügisel lisatud võimalus, mille abil saavad kliendid meie kauplustes sooritada oma ostud omamata kontakti kassapidaja või iseteeninduskassaga, leidis ära märkimist ka selleaastase Kuldmuna žürii poolt, saades hõbemuna kasutajasõbralikkuse ja -mugavuse kategoorias,“ rääkis Maxima Eesti turunduse ja avalike suhete osakonna juht Tiia Schapel.

Nende jaoks, kel on Maxima äpp alla laetud, on mobiilse ostupuldiga poes käik funktsiooniga „Skänni ja Kõnni“ väga lihtne – tuleb vaid Maxima poes tooted sisse skaneerida ja ostud poekotti panna ning iseteeninduskassade alale jõudes saab nende eest maksta paari lihtsa liigutusega. Eriti lihtne on see siis, kui Maxima äpp on ära seotud pangakaardiga, siis piisab kontaktivaba makse sooritamiseks vaid QR-koodi sisse skaneerimisest, iseteeninduskassa ekraanil midagi puutuma ei pea.

Schapeli sõnul on Eesti ühe suurima jaeketi jaoks Kuldmuna 2022. aasta konkursi raames saadud auhind märk sellest, et Maxima liigub oma klientidele mõeldud rakendusega õiges suunas, seades kõrgele kohale just kliendisõbralikkuse. „Iseteenindus kogub üha rohkem populaarsust, mistõttu on ka meie eesmärk teha see kliendi jaoks võimalikult mugavaks ja kiireks teha,“ lausus Schapel. Maxima äpp on ka varem auhindu kogunud, saades Aasta Kaubandustegu 2020 tiitli ja jõudes Aasta Turundustegu 2021 finaali.

Rakenduse esitas Kuldmuna konkursile jaeketi IT-partner Mobi Lab, kes aitas kontaktivaba lahenduse välja arendada. „Oleme selle töö üle väga uhked ja tunneme, et oleme kaubandussektori innovatsioonile saanud õla alla panna,“ põhjendas Mobi Labi turundusjuht Birgit Tell. Tema sõnul on Maxima äpp ehe näide ilmestamaks mugava kasutajakogemusega tehnoloogilist arengut, mis loob väärtust nii ettevõttele kui lõppkasutajale.

„Usume, et kasutajakogemus ja -mugavus on Maxima äpis väga hea, loodud lahendus on innovaatiline ning eristuv. Maxima äpp toimib nagu ostupult, mis on kasutaja taskus koguaeg olemas ja võimaldab kontaktivabalt terve ostuprotsessi läbi teha, kasutades selleks oma telefoni. Maxima äpp on ainuke, mis võimaldab 100% kontaktivabalt kaupluses ostelda ilma iseteeninduskassa ekraani puutumata,“ rõhutas Tell.

Ka märkis ta, et lisaks mugavale kasutuskogemusele säästab Maxima äpp ka inimeste aega ning aitab vältida viirusi. „Kontaktivaba iseteenindusäpp võimaldab ostuprotsessi teha keskmiselt 142.2% kiiremaks kui äpi varasem versioon, võimaldades iga poekülastusega säästa keskmiselt 12 sekundit. Igapäevasel poekülastajal teeb see kokku aastas 1,2 tundi,“ rääkis Tell. Võrreldes tavakassas ostude sooritamisega aitab Maxima äpp igalt poekäigult keskmiselt kokku hoida aga lausa kuus minutit, mis aasta peale teeb juba 10 tundi kokkuhoitud aega.

Seda, et Maxima äpp teeb poes käimise väga mugavaks ja lihtsaks, on viimase ligi kahe aasta jooksul mõistnud juba paljud eestimaalased. Rakendust on alla laaditud enam kui 160 000 korral. „Näha on sedagi, et äpioste planeeritakse paremini ehk tehakse üks kord nädalas suurem ost. Seda kasutavad nii tehnoloogiahuvilised ja kiiret eluviisi hindavad nooremaealised kui ka mugavust hindavad veidi vanemad Maxima kliendid,“ rääkis Maxima Eesti turunduse ja avalike suhete osakonna juht Tiia Schapel.
Ta rõhutas, et Maxima on oma äpiga jaekaubanduses innovatsiooniliider, kuna ühelgi teisel jaeketil ei Eestis ega mujal Baltikumis niivõrd mugavat ostude sooritamise viisi pole. „Meie äpp teeb Maxima kauplustes käijate elu oluliselt lihtsamaks, võimaldades selle ajaga, mis nad ostude pealt kokku hoiavad, veeta rohkem aega koos pere ja sõpradega või pühendada oma hobidele,“ lausus Schapel.

Maxima äpiga ostude sooritamisega vähendab tarbija ka oma keskkonnaalast jalajälge, kuna ostutšekid salvestuvad digitaalselt. Lisaks aitab äpp igal ostukorral hoida ka oma kuludel silma peal hoida ning oste paremini planeerida. Maxima äpist leiab ka värskeima info jaeketi sooduspakkumiste ning kliendikaardiga saadavate soodustuste osas.

Maxima on Baltikumi suurim jaekaubandusettevõte. Eestis annab ettevõte tööd ligi 3700 inimesele. Igapäevaselt teenindavad Maxima kauplused keskmiselt 140 000 eestimaalast. Ettevõte tegutseb Eestis 2001. aastast, olles tänaseks üks suuremaid siinseid tööandjaid ja maksumaksjaid.

Jaga
Back to top button