Erakorralised uudised
Marko Mihkelson

Marko Mihkelson USAs: toetus Ukrainale peab kestma kuni võiduni

Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson on koos oma Läti kolleegi Rihards Kolsiga visiidil USAs, kus toimuvatel kohtumistel keskendutakse Ukraina toetuse hoidmisele ja selge võidustrateegia kujundamisele; Mihkelsoni sõnul on USA senaatorite ja esindajatekoja liikmete arvamus oluline, sest ainult Kongress saab teha Ukraina jätkuva toetamise rahastamise otsuseid.

Mihkelsoni sõnul on Eesti nagu ka Läti ja Leedu ühed aktiivsemad Ukraina toetajad, kes panustavad palju ka enda kaitsesse. „Kinnitame kohtumistel enda pühendumust nii heade suhete hoidmisele ja arendamisele USAga, liitlaskohustuste jätkuvale täitmisele kui ka Ukraina edasisele toetamisele. Muu hulgas kutsume kasutama Ukraina toetuseks Venemaa arestitud varasid,“ ütles ta ja lisas, et Ukraina vajab toetust nii kaua, kuni on sõja võitnud.

Täna esineb Mihkelson kõnega Balti riikide, Ukraina ja Iisraeli toetuseks korraldataval üritusel, kus osalevad USA senaatorid ja esindajatekoja liikmed, aga ka USA välis- ja kaitsepoliitika asjatundjad ning saatkondade, Välisministeeriumi, mõttekodade ja huvigruppide esindajad.

Mihkelsonil ja Kolsil on täna plaanis eraldi kohtumised ka esindajatekoja liikmete Chip Roy ja Don Baconi ning mõttekoja Meridian esindajatega. Eile olid neil kohtumised Välisministeeriumis, Ameerika Juudi Komitees ning mitmes mõttekojas. Lisaks kohtusid väliskomisjonide juhid USA endise suursaadikuga NATO juures Kurt Volkeriga. Kõigi kohtumiste fookuses oli sõjaväsimuse narratiivi peletamine ja Ukraina selge võidustrateegia kujundamine.

Vaata ka:

ILM

ILM: Teisipäev 17.06 – Kohati sajab hoovihma, sooja kuni +25C

Öösel: Lääne-Eesti saartel ja rannikul vähese ning vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Mandril on pilves

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

TÄIENDATUD: Harjumaal hukkus liiklusõnnetuses inimene

Täiendus kell 21:45 Kommenteerib Põhja prefektuuri Ida-Harju jaoskonna välijuht Ilja Pahhomov: Esialgsetel andmetel sõitis 37-aastane