Monday , 21 June 2021
1874cc1041139ef1686d2870889e2d75

Mänguauto akulaadijast alanud tulekahjus hävis 32 000 euro eest kodust vara

Mänguauto akulaadijast alanud tulekahjus hävis 32 000 euro eest kodust vara

Kodu kindlustades kipub sageli ununema, et lisaks majale või korterile tuleb ära kindlustada ka seal sees olevad esemed. ERGO kindlustuse suurim koduse varaga seotud juhtum sel aastal on olnud mänguauto akulaadija süttimisest alguse saanud tulekahju, kus lisaks hoonele sai kahjustada suur hulk koduseid esemeid – mööblit, tehnikat, spordivahendeid ja muusikariistu kogusummas 32 000 eurot.

„Kahjuks kohtame praktikas endiselt arvamust, et koos korteri või majaga on automaatselt kindlustatud ka seal sees olevad esemed. Tegelikult see nii ei ole ning kodused asjad vajavad lepingu sõlmimisel eraldi kindlustuskaitse määramist. Meie statistika põhjal on ligi veerand kodukindlustuse lepingutest täna ilma koduse vara kaitseta – see tähendab, et on arvestatav hulk koduomanikke, keda kahjujuhtumi järgselt võib lisaks emotsionaalsele ehmatusele tabada ka majanduslik šokk, kui hävinenud või rikutud esemete asendamise eest tuleb ise tasuda,“ selgitab ERGO kindlustuse kahjukäsitlusvaldkonna juht Caterina Lepvalts.Teine hiljutine näide ERGO kahjude portfellist on korteris toimunud tulekahju, mille tekkepõhjuseks oli elektririke väljatõmbekubus. Lisaks korterile sai kahjustada ka seal sees olnud mööbel, tehnika ja riided, koduse vara hüvitist maksti kliendile kokku 12 000 eurot. „Kui keskmiselt jäävad koduse varaga seotud kahjud 700 euro ringi, siis suuremad hüvitissummad on alati seotud tulekahjude või vargustega ning need võivad ulatuda ka kümnetesse tuhandetesse eurodesse,“ kirjeldab Lepvalts tegelikku olukorda.

ERGO kahjukäsitlusvaldkonna juht paneb inimestele südamele, et kodust vara kindlustades tasub valida piisavalt suur kindlustussumma, et see kataks kodus olevate asjade ligikaudse väärtuse. Koduse vara kindlustuskaitsega on kindlustatud sinu mööbel, kodutehnika, riided, jalgratas, aiatehnika ja muu taoline. „Ikka on tulnud ette ka tulekahju juhtumeid, tormikahjusid ja isegi varguseid, kus kahjuks tuleb kliendile teatada, et maja või korter on küll kindlustatud, aga kodune vara mitte. Sagedamini tuleb ette aga seda, et koduse vara kindlustussumma on liiga madal ehk tekkinud kahjud valitud summast oluliselt suuremad,“ ütleb Lepvalts.
„Koduse vara kindlustamine ei tähenda tegelikult kaitset ainult kodus olevatele asjadele. Kindlustusseltsid pakuvad siin erinevaid tingimusi, kuid näiteks ERGOs on koos koduse varaga automaatselt kindlustatud ka sinuga Euroopa Liidus reisil kaasas olevad esemed 2000 euro ulatuses – sealhulgas näiteks sülearvuti, fotoaparaat, telefon,“ lisab Lepvalts.
Kodukindlustust sõlmides on mõistlik läbi mõelda, milliseid kaitseid sinna juurde valida nii, et kõik teadaolevad riskid saaks maandatud. Lisaks kodusele varale võib palju abi olla ka järgmistest kaitsetest:
• Kinnisasja valdamisest tulenev vastutuskindlustus, millega hüvitatakse kolmandale osapoolele tekkinud kahju, näiteks teie korteris purunenud veetoru tekitab kahjustusi ka naabritele.
• Laiendatud vastutuskindlustus, mis katab lisaks kindlustusvõtjale ka tema pereliikmete põhjustatud kahjud teistele.
• Lemmikloomakindlustus lemmiklooma arstiabi kulude hüvitamiseks.
• Kindlustus üürnikule – koduse vara kindlustus ja vastutuskindlustus, et kaitsta enda või oma pere isiklikke asju ning katta kolmandale osapoolele tekitatud kahjud.Jaga

Vaata ka:

Loosaar Venno.IMG 1800 scaled

Ringkonnakohus jättis Venno Loosaare süüdimõistmise muutmata

Ringkonnakohus jättis Venno Loosaare süüdimõistmise muutmata Tallinna ringkonnakohus jättis esmaspäeval muutmata meelelahutaja ja lasteürituste juhi …

ekre

KOHUS: EKRE peab Indrek Tarandi ees vabandama

KOHUS: EKRE peab Indrek Tarandi ees vabandama Harju maakohus otsustas, et Eesti Konservatiine Rahvaerakond (EKRE) …

elamuste keskus ujula

Veekeskus kaebas valitsuse koroonapiirangute pärast kohtusse

Veekeskus kaebas valitsuse koroonapiirangute pärast kohtusse Tallinnas tegutsev veekeskus Elamus esitas halduskohtusse kaebuse valitsuse korralduste …

aike

Elektrilevi hoiatab kuumalainele järgneva äikese eest

Elektrilevi hoiatab kuumalainele järgneva äikese eest Elektrilevi talituspidevuse juhi Jüri Klaasseni sõnul pole kuumalaine elektrivõrgu …