Blue Breaking News YouTube Channel Art

Majanduskomisjon toetab tõuksireeglite muutmist ja autode kõnniteel peatumise keelamist

 

Majanduskogu Riigikogu suurde saali esimesele lugemisele eelnõu, millega luuakse selgemad reeglid kergliikurite saate ning keelatakse mootorsõidukitel kõnniteel peatumine.

Esimees Priit Lomp selgitas, et kõnnitee komisjoni kui jagatud ruum tuleb muuta jalakäijasõbralikumaks. „Et tänavad jalakäijatele ja kergliikurite kasutajatele turvalisemaks, sätestame elektritõukside parkimiseks uued muud reeglid ja nende juhtidele Lubatud alkoholi piirmäärad. Autojuhid peavad aga edasi hoidma väiksemate ratastel veereja külg ei tohi enam kõnniteel ohutult,“ loetles esimees.

Majanduskomisjoni aseesimees Aleksei Jevgrafov kuid märkis, et saab aru muutuste loogikast, osutas, et mootorsõidukijuhile seatav nõue hoida kergliikuril liiklejaga külgvahet on raskesti kontrollitav. „Loomulikult hoiab hoiab ära nõrgemaga viisakat vahet, kuid kes ja kuidas hakkab jälgima selle üle, kui möödumisel oli see vahe on meeter või poolteist meetrit?“ küsis ta. Kliimaministeeriumi esindaja märkis vastuseks, et seda on võimalik tuvastada näiteks kaamerasalvestise olemasolu korral, tegu on ka üldisema üleskutsega liikluskultuuri parandamiseks.

Eelnõu järgi järgida edasi pargida paralleelselt kõnnitee ääre juurde igal pool äärest mitte kaugemale kui 20 tuleb elektritõtt. Teistele liiklejatele peab läbipääsualaks jääma vähemalt 1,5 meetri laiune tee osa. Kohalik omavalitsus saab õiguse piirata tõukside liikumiskiirust, kus see on vajalik, näiteks lasteaedade juures või tiheda liiklusega tänavatel. kehtestatakse kergliikurijuhile, jalgratturile ja pisimopeedijuhile samuti maksimaalne lubatud alkoholi piirmäär, mille on 0,5 milligrammi alkoholi veres või 0,25 milligrammi ühes liitris väljahingatavas õhus. Siiamaani tuli politseil anda kontrollimisel subjektiivne hinnang, kui tegemist on joobeseisundiga või mitte. Ohutuse tõstmiseks tuleb mootorsõidukil hoida ratturist, tõukerattast või pisimopeedijuhist möödumisel 1,5 meetri laiust külgvahet.

Muudatusi tehakse ka mootorsõidukite peatumisele kõnniteel, tulevikus tohib seda lubava seda teha ainult märgiga. Märgistatud kauba laadimise kohad peatumiseks ja parkimiseks saab korraldada kohalik omavalitsus, maa valdaja ettevõte või näiteks korteriühistu. Parkimisrikkujate mõjutamiseks tõusevad ka peatumise ja parkimise nõuetega seotud kõik trahvimäärad.

Istungil osales kliimaminister Kristen Michal .

Majanduskomisjoni ettepanekud võtta liiklusseaduse ning politsei- ja piirivalve seaduse muutmise seaduse eelnõu ( 429 SE ) esimeseks lugemiseks Riigikogu täiskogu päevakorda 15. mail ja esimene lugemine lõpetada.

Vaata ka:

kevad

ILM: Teisipäev 21.05 – Päikesepaisteline ilm, sooja kuni +23°C

Öösel: Selge või vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub valdavalt põhja- ja kirdetuul 2-8, puhanguti kuni

horoskoop minuaeg.com 3

2 Sodiaagimärki,kes Kõige Tõenäolisemalt Kogevad Küllust teisipäeval 21 mai 2024

1. Sõnn (20. aprill – 20. mai) Sõnnidele on see päev eriti soodne finantsilise külluse