Erakorralised uudised
Burning Calories While Sleeping How Much Do You Burn At Rest 640x426 1

Magamisasendid ja nende mõju seljale

Piisav ööuni on tervisele väga tähtis. See hoiab meid tervena, aitab hoida kaalu kontrolli all, vähendab peavalude tekke riski ja on üleüldse igati vajalik ning kasulik. See tähendab aga seda, et on ka oluline milline on madrats, padi, toatemperatuur (alla 20 kraadi) ja magamisasendid. Kui te tunnete, et ärkate igal hommikul ülesse väsinuna on midagi valesti ja oleks vaja üle vaadata ega tuba pole liiga soe, padi liiga kõrge või madrats vana ja väsinud.

Kuidas mõjutavad meid erinevad magamisasendid.

 Selili, käed külgedel

Magamisasend, kus olete selili ning käed külgedel on liigitatud üldiselt parimaks asendiks. See on ka hea kaelale, kui te ei kasuta liialt kõrget või mitut patja. Samas öeldakse, et selilimagajad on suuremad norskajad, samuti on selili magamisega seotud  hingamispausid ehk uneapnea.

Selili, käed üle pea

Niinimetatud meritähe positsioon on samuti seljale hea. Pole vahet kas su käed on ümber padja või mitte, selili magamine võib aidata ka näo kortsude puhul =) . Aga nagu ka eelmisel asendil on ka siin võimalik probleem norskamisega. Samuti võivad käed üleval magamine anda survet õlanärvidele, mis viib valuni.

Kõhuli

Kõhuli magamine võib soodustada seedimist, kuid kui sa just pole osav läbi padja hingamises, on sul pea keeratud küljele, mis mõjutab kaela nign tekitab pingeid. Samuti võib kõhuli magamine tekitada seljavalu, kuna lülisammas pole toetatud.

Looteasend

Magades põlved kõverdatult rinnal ning lõug alla poole viidud võib olla mugav, kui see mõjutab siiski selga ja kaela pigem kehvasti. Samuti võib liiga kõveras magamine takistada sügavat hingamist. Kuid, kui sul on probleeme norskamisega või oled rase võib just see asend anda kõige parema une.

Magades küljel, käed samuti küljel

Kui sa magad sirgelt külili, käed samuti sirgelt küljel on see kõige parem asend lülisambale, kuna see toetab selga kõige paremini. Selline asend vähendab selja ja kaelavalusid ning vähendab ka uneapneat. Mis on selle asendi miinus ? Gravitatsioon mõjutab nahka lastes enam tekkida kortsudel ning naistel mõjutab see rindu.

 Külili asend käed otse ees

Siin on samad plusspooled, mis eelmiselgi asendil. Miinuseks on aga õla ning käevalud, kuna verevarustus ning närvid on enam kinni pitsunud.

Magades ühel  küljel

Kui sa oled ühel küljel magaja teeb see samuti vahe sisse. Paremal küljel magajaid võivad kimbutada enam kõrvetised, kui vasakul küljel magajatel võivad siseorganid olla mõjutatud – samas vähendab see kõrvetiste riski. Rasedatele soovitatakse magada enam vasakul küljel, kuna see parendab loote  vereringet

Piisav ööuni on tervisele väga tähtis. See hoiab meid tervena, aitab hoida kaalu kontrolli all, vähendab peavalude tekke riski ja on üleüldse igati vajalik ning kasulik.

Padja kaasahaaramine

Olenemata magamisasendist, magad sa paremini, kui toetad oma keha padjaga. Selili magajad võivad panna väikese padja põlveõnnalde alla, külili magajad põlvede vahele ja kõhuli magajad võivad panna padja puusade alla, et toetada liigeseid ning saavutada võimalikult valuvaba lõdvestus.

Nagu näha on kõikidel asenditel omad plussid ja miinused, peamine on aga, et väsimuse korral võtate midagi ette ning lubate oma kehal ja vaimul puhata. Nii olete värskemad, aktiivsemad ja positiivsemad.

Magusat und!

Vaata ka:

minuaeg

UUE NÄDALA, ENNUSTUSED, HOROSKOOP, TAROSKOOP

Esmaspäev 24 juuni – Pühapäev 30 juuni 2024 “Uus nädal toob kaasa põnevaid muutusi ja

53813444473 c1557e9969 w

Välisminister Tsahkna Luksemburgis: Schengeni viisanõue Gruusia diplomaatiliste- ja teenistuspasside omanikele tuleb uuesti kehtestada

Välisminister Margus Tsahkna osales täna, 24. juunil Luksemburgis Euroopa Liidu välisasjade nõukogu kohtumisel, mis keskendus