Wednesday , 22 September 2021
Burning Calories While Sleeping How Much Do You Burn At Rest 640x426 1

Magamisasendid ja nende mõju seljale

Piisav ööuni on tervisele väga tähtis. See hoiab meid tervena, aitab hoida kaalu kontrolli all, vähendab peavalude tekke riski ja on üleüldse igati vajalik ning kasulik. See tähendab aga seda, et on ka oluline milline on madrats, padi, toatemperatuur (alla 20 kraadi) ja magamisasendid. Kui te tunnete, et ärkate igal hommikul ülesse väsinuna on midagi valesti ja oleks vaja üle vaadata ega tuba pole liiga soe, padi liiga kõrge või madrats vana ja väsinud.

 

 

Kuidas mõjutavad meid erinevad magamisasendid

 Selili, käed külgedel

Magamisasend, kus olete selili ning käed külgedel on liigitatud üldiselt parimaks asendiks. See on ka hea kaelale, kui te ei kasuta liialt kõrget või mitut patja. Samas öeldakse, et selilimagajad on suuremad norskajad, samuti on selili magamisega seotud  hingamispausid ehk uneapnea.

 

 

Selili, käed üle pea

Niinimetatud meritähe positsioon on samuti seljale hea. Pole vahet kas su käed on ümber padja või mitte, selili magamine võib aidata ka näo kortsude puhul =) . Aga nagu ka eelmisel asendil on ka siin võimalik probleem norskamisega. Samuti võivad käed üleval magamine anda survet õlanärvidele, mis viib valuni.

 

 

Kõhuli

Kõhuli magamine võib soodustada seedimist, kuid kui sa just pole osav läbi padja hingamises, on sul pea keeratud küljele, mis mõjutab kaela nign tekitab pingeid. Samuti võib kõhuli magamine tekitada seljavalu, kuna lülisammas pole toetatud.

 

 

Looteasend

Magades põlved kõverdatult rinnal ning lõug alla poole viidud võib olla mugav, kui see mõjutab siiski selga ja kaela pigem kehvasti. Samuti võib liiga kõveras magamine takistada sügavat hingamist. Kuid, kui sul on probleeme norskamisega või oled rase võib just see asend anda kõige parema une.

 

 

Magades küljel, käed samuti küljel

Kui sa magad sirgelt külili, käed samuti sirgelt küljel on see kõige parem asend lülisambale, kuna see toetab selga kõige paremini. Selline asend vähendab selja ja kaelavalusid ning vähendab ka uneapneat. Mis on selle asendi miinus ? Gravitatsioon mõjutab nahka lastes enam tekkida kortsudel ning naistel mõjutab see rindu.

 

Jaga

Vaata ka:

covid scaled

OLULINE: Koroona uus Müü variant on jõudnud Soome.

Lõuna-Ameerikast Kolumbiast alguse saanud koroonaviiruse Müü (Mu) variant on jõudnud otsaga Soome. Soomes on registreeritud …

Gripivaktsiin

COVID-19 ja gripi vaktsiini võib manustada samal päeval

„Eksperdid arutasid, kas gripivaktsiini ja COVID-19 vaktsiini tohib üheaegselt manustada või tuleks kahe vaktsiini tegemise …

klf5031

KOOLIDES ON NAKATUMISTE ARV NÄDALAGA KOLMEKORDISTUNUD

“Kui distantsõppe rakendamine päevakorda tuleb, siis kaalumise kohtades ja olukordades keskendutakse eelkõige sellele, et distatsõpet …

13074736t1hd2da

22.09 Ööpäevaga tuvastati 463 uut covid-19 haiget, suri 5 koroonaviirusega nakatunud inimest.

21. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 154 inimest. Kokku on haiglas 180 …