Huvitavat

9 veidi kummalist kaalulangetamise nippi, mis päriselt toimivadki

Kas võitled pidevalt liigsete kilodega? Kui ükski tavaline meetod ei aita, on võib-olla aeg proovida veidi tavatumat moodust. Alljärgnevalt üheksa kummalist meetodit, mis võivad aidata mõnegi üleliigse kilo alla võtta…

1. jää nõudlikuma toidu juurde

Aga mida see „nõudlik toit” õigupoolest tähendab? See tähendab toitu, mida on kas keeruline või aeganõudev valmistada, või toitu, mis tuleb enne söömist n-ö lahti harutada. Ja miks peaks seda tegema? Sest uuringud näitavad, et inimesed söövad palju vähem, kui toit nõuab söömisvalmiks saamiseks mõningast pingutust. Järgine kord, kui komme ostad, osta sellised, mis on kõik eraldi pakitud.
2. nuusuta toitu, kuid ära söö

See kõlab naljakalt, kuid töötab tõesti! Toidu nuusutamine paneb aju arvama, et sa tegelikult söödki, nii et näljatunne väheneb, mis omakorda mõjutab igapäevaselt söödavat toidukogust. Mõni toit töötab seejuures paremini kui teised, nii et vali sellised toidud, millel on iseloomulik või tugev lõhn, nagu õunad, banaanid, maasikad, juust või lihtne piparmünt.

3. alusta suurelt, lõpeta väikselt

Ütleme, et tarbid päeva kolme toidukorraga (hommikusöök, lõuna ja õhtusöök) 2 000 kalorit. Kas arvad, et on vahet, kui sööd hommikusöögiga 800 kalorit, lõunal 700 ja õhtul 500 kalorit või vastupidi – hommikul 500, lõunal 700 ja õhtul 800? Muidugi on! Kaalus on palju lihtsam alla võtta, kui alustad päeva kõige suurema toidukorraga ja lõpetad kõige väiksemaga.

4. süüta pärast sööki küünal

Mitte aga ükskõik milline küünal: kõige parem mõju on vanilli- või šokolaadilõhnalistel küünaldel, sest nende lõhn teeb neelud magustoidu järele väiksemaks. Võid ju arvata, et vanilli või šokolaadi lõhn võib näljatunnet suurendada, kuid uuringud on näidanud, et tegelikult see hoopis vähendab nälga. Tasub ju proovida?

5. kanna kõhu ümber paela

See veidrus pärineb Prantsusmaalt, kus mõned naised seovad enne söömist kõhu ümber paela. Kui nad söövad liiga palju ja kõht natuke paisub, tunnevad nad seda tänu paelale kohe ja saavad söömise lõpetada. Kuigi ükski teadusuuring ei ole seda meetodit veel kinnitanud, tasub ka seda proovida, kui miski muu ei aita.

6. vali oma lemmikvärviks sinine

Me ei tee sugugi nalja. Riietu sinisesse, värvi köögi seinad siniseks ja vali sinist värvi laudlina, sinised salvrätid või isegi sinised taldrikud ja noad-kahvlid, kui sul õnnestub need kusagilt leida. Miks? Sest sinine värv vähendab teadupärast isu. Teisest küljest suurendavad isu soojad toonid, nagu kollane, oranž ja punane. Neist hoia eemale!
7. süüta nii palju lampe kui võimalik

Kas oled märganud, kuidas restoranides on sageli sume ja mahe, hämar valgustus? Selle põhjuseks ei ole ainult soov luua mugavat ja romantilist atmosfääri, vaid ka asjaolu, et sume valgus suurendab teadupärast söögiisu. Kui üritad kaalus alla võtta, söö alati heledasti valgustatud ruumis – olgu siis kodus või mujal.

8. pane köögiseinale peegel

Mitte muidugi suvalisele seinale. Kinnita peegel sellele seinale, mis on su tavalise istekoha vastas. Mis on selle veidruse mõte? Inimesed söövad üldiselt palju vähem, kui nad on sunnitud oma söömistoimingut jälgima. Mõtle ise: näed iga viimast kui ühte tosinatest suutäitest, mis su suhu sisenevad ja su keha kaloritega täidavad. Mõnikord aitab isegi mõte sellele, et vaatad end peeglist!

9. ära söö toitu kunagi päris lõpuni

Lihtne, kuid tõhus. Pole tähtust, mis kell parajasti on või mida sa parasjagu sööd, lihtsalt jätta kolm viimast suutäit taldrikule, et need hiljem ära süüa. Need kolm suutäit on mõnikord hiljem heaks suupisteks ja mõnikord ei söö sa üldse enam pärast midagi lisaks. Igal juhul vähendad sa märgatavalt tarbitud kalorite hulka. Mida veel tahta?

Jaga
Back to top button